Урочисте відкриття "IV Меморіалу ім. А.Куінджі"

Сьогоднi у Марiуполi пройшло урочисте відкриття IV Меморіалу ім. А.Куінджі", на честь видатного художника, який народився, зростав і навчався в нашому місті. Митець, якого прозвали «геній світла», завдяки своєму таланту, унікальній техніці живопису прославився далеко за межами рiдної країни.

Акторами Обласного академiчного драматичного театру був показан театралiзований пролог про Архипа Куїнджі, якi розповіли про біографію митця.

На заході були присутні Депутати Маріупольської міської ради, представники Національною спілкою художників України, а також гості з інших міст України, і країн зарубіжжя. В ході заходу відбулося нагородження учасникiв Меморiалу та авторiв робiт.

У всіх присутніх була можливість вільного поспілкування з авторами картин і місцевими художниками, які розповіли про закулісся роботи над картинами і поділяться своїми історіями.

Після церемонії відкриття, ввечері, у дворі Художнього музею всі бажаючі змогли подивитися серію міні-фільмів про А.І. Куїнджі, насолодитися прогулянкою подвір'ям та подивитися виставку пейзажистів в будівлі музею.

Протягом місяця з березня по квітень проводився відбір заявок на участь у виставці. За підсумками відбору цього року у виставці взяли участь 28 Маріупольських художників і 27 художників з інших країн (Казахстан, Бразилія, Литва, Латвія, Грузія, Греція, Канада, Іспанія та ін.) Всі роботи були розміщенні у пам'ятних каталогах.

Даний проєкт реалізується департаментом культурно-громадського розвитку Маріупольської міської ради, спільно з Національною спілкою художників України, та Маріупольською спілкою художників.

В ходi "IV Меморіалу ім. А.І. Куїнджі" протягом мiсяця для маріупольців та гостей міста будуть проводитися цікаві заходи з квестами, екскурсіями, фотовиставки та іншi захоплюючi iвенти!

"Меморіал Куїнджі" триватиме з 04.06 по 04.07Усi бажаючі протягом місяця зможуть побачити виставку робіт за адресами:

Художнiй музей ім. А.I. Куінджі, вулиця (Георгіївська 58),

У Центрi сучасного мистецтва і культури ім. А.I. Куінджі , (пр.Металургів, 25).

А також у Центрi сучасного мистецтва "Готель Континенталь", (вул. Харлампіївська, 17\25) виставку фоторобiт народного фотоклубу "Берег" - "За мотивами А.I. Куінджі"


Долучайся до культури Маріуполя разом з нами!

04.06.2021
Всі новини

ІНШІ НОВИНИ