Реалiзацiя проєктів розвитку культури у 2021

У 2021 році будуть реалізовані 6 проєктів в рамках програми малих грантів сприяння розвитку туризму, молодіжної політики, культури, і спорту за напрямком «Культура»

З метою впровадження громадських ініціатив та реалізації інноваційних проектів у сфері культури в м. Маріуполі у 2021 році реалізуються шість міні-проєктів за рахунок коштів міського бюджету.

За напрямом «Культура» всього було подано 12 проєктів. В результаті членами комісії обрано переможців отримувачів грантів, а саме:

 • Створення відеороліків про культурні заклади та центри міста Маріуполя
 • Кіно під відкритим небом
 • Game-zone - місце розваг і дозвілля, що дарує нову версію реальності
 • Digital-простір «Атмосфера» - перший коворкінг-центр в Кальміуському районі
 • Проєкт «З Чорнобилем у серці»
 • Кіно-клуб «Слон».

Детальніше про кожен з них:

 1. Створення відеороліків про культурні заклади та центри міста Маріуполя

Спільно з Телерадіокомпанією «ТВ-7» буде створено та розповсюджено у соц.мережах, на міських сайтах, канал YouTube, на міських каналах 12 відеороликів, тривалістю 2-3 хв. про культурні осередки, творчі об’єднання, гуртки, цікаві заходи та ініціативи задля популяризації культурного розмаїття міста.

Завдяки подібним відеороликам мешканці міста зможуть побачити та виявити для себе цікаві напрямки розвитку та долучитись до місцевих ініціатив, стати частиною культурного життя міста Маріуполя.

 1. Кіно під відкритим небом

В рамках даного проєкту реалізується ідея зі створення умов для якісного та комфортного дозвілля мешканців селища Старий Крим. Удосконалення діяльності з організації сучасного дозвілля мешканців селищ міста Маріуполя є на сьогодні нагальною потребою. Однією з форм цієї роботи може служити організація «Кіно під відкритим небом». Зараз кінотеатри під відкритим небом знову набирають свою популярність і стають затребуваним місцем відпочинку багатьох людей. Кіно під відкритим небом у селищі Старий Крим буде доступним до відвідування протягом шести місяців (травень-жовтень) кожні вихідні та святкові дні безкоштовно.

 1. Digital-простір «Атмосфера» - перший коворкінг-центр в Кальміуському районі

Digital-простір «Атмосфера» - це створення унікального творчого простору, для можливості плідно працювати, розвиватися, проводити зустрічі, конференції, майстер-класи, коворкінги у Міському палаці культури «Український дім» (Кальміуський район). Це надасть змогу організувати творчу роботу спільно або окремо для молоді, школярів, фрілансерів, людей творчих професій та всіх бажаючих.

 1. Game-zone - місце розваг і дозвілля, що дарує нову версію реальності

Game-zone – це одна з додаткових складових Digital-простору «Атмосфера», що поєднує в собі VR – атракціон та комфортний майданчик для проведення дозвілля в якості ігрової зони. Game-zone в культурному центрі Міського палацу культури «Український дім» створює великий спектр можливостей для використання коворкінг-центру в тому числі і для мало мобільних верств населення.

 1. Кіно-клуб «Слон»

Створення кіно-клубу «Слон» дозволить організувати новий кінопростір як у приміщенні, так і на відритому просторі Центру сучасного мистецтва «Готель Континенталь» для культурного дозвілля та живого спілкування маріупольців та гостей міста. На базі кіноклубу є можливість з організації кінофестивалів сучасного українського та європейського кіно, а також перегляду світових шедеврів кінематографу, для популяризації кіномистецтва серед молоді та дітей.

 1. Проєкт «З Чорнобилем у серці»

Проєкт реалізується Маріупольською міською організацією Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» за підтримки департаменту культурно-громадського розвитку та департаменту освіти Маріупольської міської ради.

Актуальність відкритого дитячо-юнацького творчого фестивалю «З Чорнобилем у серці» зумовлена підготовкою до 35-річчя Чорнобильської трагедії. Метою проєкту є виховання підростаючого покоління на прикладі Героїчного подвигу ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також збереження історичної пам’яті про Чорнобильську катастрофу для всього людства. Зокрема, в рамках творчого фестивалю будуть проведені: тематичні конкурси малюнків та виставки з нагородженням найкращих робіт, фотоконкурси, проведення майстер-класів, показ спектаклю «Сторінки Чорнобильського подвигу», та інше.

Згодом очікуйте додаткову інформацію

17.11.2020
Всі новини

ІНШІ НОВИНИ