Мистецький АРТ ПРОЄКТ «POSTMOST 2.0»

Маріупольські художники приймають участь у мистецькому проєкті «PostMost 2.0». Їх мета – показати рідне місто через призму власного мистецького погляду. Проєкт реалізується завдяки Програмі малих грантів сприяння розвитку культури, спорту, молодіжної політики та туризму Маріупольської міської ради.За допомогою соцмереж та ЗМІ люди, які були зацікавлені прийняти участь, зібрались разом та обговорили базові принципи роботи. В загальних зборах та пленерах участь приймали лише ті художники, які відчували в цьому потребу.

Подібні проекти вже проводилися в нашому місті (Пост Мост, Дифузії) але вони мали короткостроковий характер й націлені були на художників – професіоналів.

Ідея проекту в тому, щоб створити ініціативну групу з людей, які професійно не пов’язані з образотворчим мистецтвом, але дійсно його люблять. Створити умови для їх творчої праці й результат – презентація експозиції робіт, присвяченої Маріуполю.

Ось що говорять деякі учасники проекту про концепцію своїх робіт:

Андрій Войцеховський:

«В моїх творах можливо знайти багато біблійних прообразів, суміщених з актуальною соціальною проблематикою. Сюжети та образи я позначаю за допомогою символів».

Катерина Карабен-Фортун

«Через призми власного світогляду, використовуючи найрізноманітніші стилі живопису, такі як кубізм, імпресіонізм, фовізм та експресіонізм я спробувала розкрити надзвичайну красу Маріуполя з його колоритним міксом старовини та технічного прогресу».

Ірина Мелентьєва

«Я народилася і виросла в Донецьку. Спогади дитинства і юності пов'язані з ним. Я думала, що так буде завжди, але, життя розставляє свої пріоритети. І ось я вже 17 років як Маріупольчанка. І я ЛЮБЛЮ ЦЕ МІСТО, з його затишними старими двориками і гучними багатоповерхівками, з його не зовсім чистим повітрям, але таким теплим і ласкавим морем. Мені подобається його спокійний ритм, і не дивлячись на статус прифронтового і регулярну кононаду, таке явне розвиток інфраструктури. Мені не хочеться помічати недоліки, мені хочеться оспівувати його гідності. Тому я вирішила взяти участь в проекті Post Most, суттю якого і є показати який він, наш улюблений Маріуполь!»

Партнерами цього проекту виступають такі організації, як НСХУ, філія НАОМА, Міський центр сучасного мистецтва і культури ім. А.І. Куїнджі та інші.

Проект розпочався ще взимку, одразу ж після підтвердження його підтримки в рамках Програми малих грантів сприяння розвитку культури, спорту, молодіжної політики та туризму Маріупольської міської ради.

Освітні заходи впродовж проєкту мали неформальний характер, обговорення та дискусії проходили впродовж групового малювання. Для створення пленерних робот та ескізів митці виходили на пленери до Вежі, на Приморський бульвар та водну станцію, також виїжджали до Федорівського лісу.

Презентація виставки буде проведено 14 листопада о 15.00 год. в Центрі сучасного мистецтва «Континенталь» (Палац культури «Молодіжний», вул. Харлампіївська, 17/25).

03.11.2020
Всі новини

ІНШІ НОВИНИ