Підготовка «Літня Мистецька Академія» та інтерв'ю з почесними гостями

У Маріуполі триває підготовка до всеукраїнського проєкту «Літня Мистецька Академія». Даний проєкт є ініціативою Департаменту культурно-громадського розвитку Маріупольської міської ради і реалізується завдяки програмі секторальної підтримки Міністерства регіональної політики.

Проект розрахований на 3 роки і повинен стати хорошим стартом для творчого перезавантаження мистецького освіти.

Формат академії - це співпраця професійних викладачів з різних міст України з молодими талантами, створення мистецьких проєктів, знайомство та нетворкінг.

Цими вихідними до міста завітали представники Національної капели бандуристів України імені Г.І. Майбороди - генеральний директор, художній керівник, Народний артист України Юрієм Курач і диригентом капели, викладач Київського університету культури та мистецтв Олексій Бояр.

Вони одні з менторів, які вже познайомились з учнями музичних шкіл міста, провели прослуховування разом з камерним оркестром “Ренессанс” та планують цікаві активності в рамках проєкту.

Ми поспілкувалися з ними про академію, враження від міста та творчу співпрацю:

- Вітаємо у Маріуполі! Які враження від міста?

Юрій Курач: “У Маріуполь я приїжджаю з трепетом: тут завжди зустрічі з приємними людьми, з прекрасним містом, творча атмосфера співпраці з педагогами та дітьми тут чудова”.

Олексій Бояр: “В Маріуполі я в 4-ий раз. І враження від міста з кожним візитом тільки покращується: оновлений центр, відкриття філармонії, нові митецькі проєкти - це надихає. Ми звикли сприймати Маріуполь як індустріальне місто, але зараз ми бачимо його іншу сторону”.

- «Літня Мистецька Академія» розпочалася. Як сприйняли запрошення до проєкту?

Юрій Курач: “Національна капела вже виступала у Маріуполі. Наш добре прийняла публіка, тому коли прийшло запрошення стати ментором нового проєкту - ми з радістю погодилися. Коли ми прослуховували, зустрічалися та репетирували з маріупольськими дітьми: нам було цікаво працювати з ними, а також ми відчували відповідальність. Ми приїхали для навчання цих дітлахів, творчо співпрацювати, допомогти їм розкрити свої можливості.

Олексій Бояр: “Проєкт «Літня Мистецька академія» є експериментальним для Маріуполя, а сам факт його реалізації - це чудова можливість для творчої молоді міста реалізувати свої можливості, познайомитися з професійними викладачами. Звісно, мені було цікаво долучитися.

- Ці два дні ви знайомилися з учнями та педагогами культурних закладів, які стали учасниками «Літної Мистецької Академії». Які ваші очікування від них?

Юрій Курач: Хочеться аби в житті учасників «Літньої Мистецької академії» залишились спогади, як вони брали участь в серьезному музичному проєкті з високими вимогами, професійними викладачами, виступали з оркестром. Аби цей проєкт став для них стимулом росту, спонукав їх брати участь в інших фестивалях, конкурсах.

Олексій Бояр: Ми побачили дуже позитивно схвильованих учнів та педгогів. По-перше, вони дуже захоплені проєктом і мотивовані разом творити. По-друге, декілька учнів нас вразили: талановиті, професійні. Ми навіть хочемо з ними співпрацювати в одному міжнародному конкурсі. Тому я бачу потенціал і сподіваюсь, що результат першої «Літної Мистецької Академії».

Слідкуйте за новинами академії в наших соціальних мережах!
Instagram і Facebook

Попереду багато цікавого.

30.04.2021
Всі новини

ІНШІ НОВИНИ