До Дня Конституції України - виставка медальєрного мистецтва

До Дня Конституції України Відомий майстер медальєрного мистецтва Юрій Іванович Шевяков у Центрі сучасного мистецтва і культури ім. А.І. Куїнджі (пр. Металургів, 25) презентує експозицію власних унікальних робіт присвячених діячам культури, мистецтва і науки, визначним подіям, архітектурним пам’яткам Маріуполя та ін. Медалі і плакети митця виконані унікальною авторською технікою зі срібленням та гравіруванням.

Юрій Іванович Шевяков – скульптор, медальєр, художник декоративно-ужиткового мистецтва, член Національної спілки художників України НСХУ. Член та представник Міжнародної Федерації Художньої Медалі FIDЕМ в Україні. З 1987 року приймав участь у Всеукраїнських Художніх Виставках, Тріенналі скульптури в Україні, неодноразово представляв країну на багатьох Біенналі та виставках FIDEM в країнах Європи, США, Японія та Канади.

Розлогий, різноплановий доробок його робіт дає щедрий матеріал для роздумів не лише про його особисту еволюцію, як одного з найцікавіших вітчизняних майстрів-медальєрів сьогодення, а також про тенденції розвитку сучасного українського медальєрного мистецтва в цілому. Юрій Іванович має нині понад двісті мистецьких творів, серед яких портрети і плакети присвячені видатним людям та подіям.

Виразність творів значною мірою зумовлено вдалим композиційним рішенням, технікою виконання та різновидами рельєфів обраними медальєром. Саме рельєф надав йому можливість не тільки синтезувати контурний малюнок при створенні медалей і плакетів, а й використати світлотіньову модуляцію за рахунок перепаду об’ємних форм різної висоти у супроводі коротких та виразних написів, що знайшли своє втілення у серіях: «Портрети видатних діячів ХХ століття», «Спорт – це мир», «Історичні пам’ятки Маріуполя» та «Ювілейні і пам’ятні медалі».

Виставка проходитиме з 22 Червня по 14 Липня

20.06.2021
Всі новини

ІНШІ НОВИНИ