Урочистості до Дня визволення Маріуполя від фашистських загарбників

З 7 по 10 вересня в кожному районі міста відбувся урочистий мітинг з нагоди 77-ї річниці визволення Маріуполя від фашистських загарбників.

Дітище Михайла Кошкіна, легендарний Т 34 - сьогодні один з відомих у всьому світі символів Перемоги. Він увійшов в історію як частина загальної національної пам'яті про війну. Багато віршів і пісень присвячено саме цьому танку. Для багатьох бійців другої світової війни він став домівкою. А для країни – символом перемоги. Є в цьому танку і частка самовідданої праці наших земляків. Безпосередньо ще в 1940 році на металургійному заводі імені Ілліча була створена броньована марка сталі для танків здатна витримати навіть пряме попадання снарядів. Саме Іллічівські інженери Засецький, Брагін та Ніщенко відлили з цієї сталі литу поворотну башту для Т 34.

8 вересня на площі біля пам'ятника "Жертвам фашизму" пройшли урочистості з нагоди 77-ї річниці визволення Маріуполя.
Пам’ятаємо про дідів і прадідів, які грудьми стали проти шквалу війни, щоб відстояти землю Вітчизни, на якій народились і виросли. Землю, на якій повинні були народитись і вирости їхні діти, онуки і правнуки. Вічна хвала і слава їм за це.
9 вересня в Лівобережному районі, на площі біля пам'ятного знаку пройшов урочистий захід на честь 77-ї річниці визволення Маріуполя від фашистських загарбників.
П’ятого вересня 1943 року почалися бої з визволення Маріуполя від фашистських загарбників воїнами Південного фронту під командуванням генерал полковника Толбухіна.
Вздовж моря з боями наближалися до Маріуполя воїни сто тридцятої Таганрозької дивізії під командуванням Сичьова.
В північно-східному напрямку велися бої двісті двадцять першою стрілецькою дивізією під командуванням полковника Блажевича.
До п’ятнадцяти годин десятого вересня Маріуполь був повністю звільнений від окупантів.
Сто тридцята стрілецька дивізія нагороджена Орденом Червоного Знамені, двісті двадцять перша отримала почесне звання «Маріупольська»
В пам'ять про бойові подвиги воїнів цих дивізій на Комсомольському бульварі 6 листопада 1975 року було встановлено пам'ятний знак та запалено вічний вогонь.

10 вересня - День визволення Маріуполя від фашистських загарбників.

Двадцятитримісячна окупація міста. Шістнадцять місяців Маріуполь перебував у прифронтовій зоні. Його було включено в зону керування військового командування. Окупація міста тривала майже два роки, але полум'я війни палахкотіло на усій території країни, по усіх теренах надможливого ...що ніхто і не очікував...Всі.....хто пережив жахіття війни ....розуміли, що МИР такий крихкий і про це потрібно пам'ятати ЗАВЖДИ!

09.09.2020
Всі новини

ІНШІ НОВИНИ