Маріупольська камерна філармонія

Маріупольська камерна філармонія була відкрита у вересні 2018 року за рішенням міської ради  та підтримкою міністерства культури. Це перший в Україні заклад такого типу. Філармонія об`’єднала під своїм дахом три муніципальні оркестри – камерний оркестр «Ренесанс» (головний диригент – заслужений діяч мистецтв України Василь Крячок), оркестр духової та естрадної музики (головний диригент Василь Шакула), оркестр народних інструментів (головний диригент Юлія Чайн). Маріупольську камерну філармонію очолив заслужений діяч мистецтв України Василь Крячок. Артисти філармонії постійні учасники міських заходів, часто виступають на культурних майданчиках, парках та скверах міста.

Музичні колективи філармонії знаходяться в постійному творчому пошуку. Лідером з цікавих творчих проектів є камерний оркестр «Ренесанс». Один з його найважливіших проектів - фестиваль-конкурс юних виконавців «Музичний листопад», який є єдиним у своєму роді проектом на південному сході України, де талановиті діти мають можливість вийти на новий рівень гри разом з оркестром.

З 2018 року філармонія проводить фестиваль музичного мистецтва «Mariupol Classik», в якому беруть участь музичні колективи філармонії та артисти з різних міст України. В різний час на сцені закладу виступили: Паоло Скібілія (Італія), Д.Морозов (м.Харків), солістка Міланської опери Ла Скала Марія Раткова, О.Ширяєва, «TenorsBel'Canto», В.Туліс(м.Київ), А.Чувпило(м.Київ), Р.Кушина (м.Моршин), Ю.Дякунчак(м.Дрогобич), Ю.Кот(м.Київ), В.Митряєв(м.Київ), О.Чундак(мУжгород), Наталія Толпиго(м.Київ), Тетяна Павличук-Тишкевич (Київ) Національна заслужена капела бандуристів України імені Г.І.Майбороди(г.Київ), Віртуози Kyiv Mozart Quartet, Ансамбль класичної музики « АМАДЕУС» (м.Дніпро), родина Шутко (м.Львів), Дніпровський Академічний Театр Опери та Балету (м.Дніпро), Симфонічий оркестр (м.Сєвєродонецьк), Солісти Харківського Національного Академічного Театру Опери та Балету Є.Лисицький і М.Семко, Т.Скрипніков і О.Білоусов (м. Дніпро) та інші.

 

Facebook

INSTAGRAM

Маріуполь, Металургов, 52

Концертні зали
Повернутися назад