Центральна міська публічна бібліотека ім. В.Г. Короленка

Центральна міська публічна бібліотека ім. В.Г. Короленка - сучасна багатофункціональна бібліотека з організації дозвілля громади міста. Функціонує на  2 корпуси:  IT-бібліотека  та класична  (інтеллектуально-освітня).

1 корпус (пр. Миру, 93-б) - розташована електронна бібліотека, оснащену новими меблями і відповідним обладнанням – мультимедіа, сенсорним інформаційним кіоском, планшетами, електронними книжками, ноутбуками. Це приклад, як може змінюватися традиційна книгозбірня, перетворюючись на смарт-бібліотеку: користувачі замовляють документи через QR-коди, мають нагоду ознайомитися з популярними електронними періодичними виданнями Європи. Тут надаються інформаційні послуги, це місце для креативу і творчості. До речі, за необхідності маріупольці також зможуть замовити необхідні традиційні, паперові книги з фонду бібліотеки.

1 корпус

 2 корпус (вул. Грецька,43) - Центральна міська публічна бібліотека ім. В.Г. Короленка розпочинає свою історію з 1904 року, коли в м. Маріуполя було відкрито першу громадську бібліотеку. Ім’я визначного письменника-гуманіста В.Г. Короленка (1853-1921) маріупольській бібліотеці було присвоєно в 1923 році.

 З 18 червня 2019 року ЦМПБ ім. В.Г. Короленка очолила КУ «Міська централізована бібліотечна система», яка об’єднала 16 міських бібліотек, що вирішують проблему бібліотечного обслуговування маріупольців та гостей міста.

Якісний бібліотечний фонд нараховує близько 110 тис. одиниць зберігання, наявний широкий спектр періодичних видань.

 Сьогодні ЦМПБ ім. В.Г. Короленка – член Української бібліотечної асоціації,  методичний та консультаційний центр для бібліотек Маріуполя та Приазов’я, партнер Маріупольської  міської ради з реалізації цільової програми «Доступний Маріуполь».

Центральна бібліотека це сучасний коворкінг, де  проводяться зустрічі користувачів з цікавими людьми, діячами культури та мистецтв, презентації нових книг, заходи з виховання інформаційної культури, вернісажі місцевих майстрів в Мобільній галереї «Світ захоплень» тощо.

З вересня 2020 р. бібліотека переходить на новий рівень обслуговування користувачів через впровадження нової системи управляння бібліотечним фондом «Е-книга».

Facebook

Маріуполь, Грецька, 43

Маріуполь, Миру, 93-а

Бібліотеки
Повернутися назад