Центральна міська публічна бібліотека ім. В.Г. Короленка

 Комунальна установа «Центральна міська публічна бібліотека Маріупольської міської ради з філіями»

 

Центральна міська публічна бібліотека ім. В.Г. Короленка

Адреса: 87555, Донецька область, м. Маріуполь, пр. Миру, 93-б – 1 корпус (ліфт);

87515, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Грецька, 43 – 2 корпус;

87430, Донецька область, Маріупольський район, сел. Бердянське, вул. Приклубна, 15 – Бердянський сільський бібліотечний пункт;

87431, Донецька область, Маріупольський район, сел. Приазовське, вул. Центральна, 15 – Приазовський сільський бібліотечний пункт.

E-mail: marlibrary@ukr.net

Сайт: http://marlibrary.com.ua/

Телефон: 098-433-46-36

Час роботи:

  • 1 корпус 9.30 – 18.00 без перерви. Вихідні дні: неділя, понеділок
  • 2 корпус 9.30 – 18.00 без перерви. Вихідні дні: понеділок, вівторок
  • Бердянський сільський бібліотечний пункт 10.00 – 16.30, перерва 13.30-14.00. Вихідні дні: неділя, понеділок
  • Приазовський сільський бібліотечний пункт 10.00 – 16.30, перерва 13.30-14.00. Вихідні дні: неділя, понеділок

 

Центральна міська публічна бібліотека ім. В.Г. Короленка – сучасна багатофункціональна бібліотека, яка забезпечує організацію інформаційно-бібліотечного й дозвіллєвого обслуговування громади міста. Функціонують 2 корпуси: IT-бібліотека та традиційна (інтелектуально-освітня), 2 сільських бібліотечних пункти в сел. Бердянське і сел. Приазовське Маріупольського району Донецької області

1 корпус (пр. Миру, 93-б) – розташована електронна бібліотека, оснащена новими меблями і відповідним обладнанням – мультимедіа, планшетами, електронними книжками, ноутбуками. Це приклад, як може змінюватися традиційна книгозбірня, перетворюючись на смарт-бібліотеку: користувачі замовляють документи через QR-коди, мають нагоду ознайомитися з популярними електронними періодичними виданнями Європи. Тут надаються інформаційні послуги, це місце для креативу і творчості. До речі, за необхідності маріупольці також зможуть замовити необхідні традиційні, паперові книги з фонду бібліотеки.

2 корпус (вул. Грецька, 43) – Центральна міська публічна бібліотека ім. В.Г. Короленка розпочинає свою історію з 1904 року, коли в м. Маріуполі було відкрито першу громадську бібліотеку. Ім’я визначного письменника-гуманіста В.Г. Короленка (1853-1921) маріупольській бібліотеці було присвоєно в 1923 році.

ЦМПБ ім. В.Г. Короленка очолює КУ «Центральна міська публічна бібліотека Маріупольської міської ради з філіями», яка об’єднує 15 бібліотек-філій, вирішуючи проблему бібліотечного обслуговування жителів Маріупольського району, маріупольців і гостей міста.

Якісний біб  ліотечний фонд нараховує близько 110 тис. одиниць зберігання, наявний широкий спектр періодичних видань.

Сьогодні ЦМПБ ім. В.Г. Короленка – член Української бібліотечної асоціації,  методичний та консультаційний центр для бібліотек Маріуполя та Приазов’я, партнер Маріупольської міської ради з реалізації цільової програми «Доступний Маріуполь», обладнаний комп’ютерними тифлокомплексами і радіогідом з приймачами для тифлокоментування кінофільмів та інших видовищних заходів.

Центральна бібліотека – це сучасний коворкінг, де  проводяться зустрічі користувачів з цікавими людьми, діячами культури та мистецтв, презентації нових книг, заходи з виховання інформаційної культури, вернісажі місцевих майстрів в Мобільній галереї «Світ захоплень» тощо.

ЦМПБ – один з ініціаторів та організатор міських відкритих фестивалів «Книга і преса Маріуполя», конкурсів «Краща книга року»: в 2020 році відбувся ювілейний десятий фестиваль.

Бібліотека – це територія творчості та дозвілля, де для різних верств населення працюють клуби за інтересами, в т.ч. клуб любителів декоративно-прикладного мистецтва «Hand made», розмовний клуб англійської мови «Friday evening», дискусійний клуб документального кіно Docudays UA.

Популярність здобув Центр навчання. У бібліотеці проходять курси комп'ютерної грамотності для людей похилого віку, тренінги з електронного урядування. Одним з головних напрямів бібліотеки є вектор на розвиваюче середовище нового покоління, саме тому приділяється багато уваги навчанню IT-технологіям, проведенню інтелектуальних ігор, квестів, героїко-історичних бібліокросів, інтернет-турнірів та ін.

З вересня 2020 р. бібліотека переходить на новий рівень обслуговування користувачів, впроваджуючи програмне забезпечення сервісу «Є-книга». Розпочато оцифровку архівного фонду міської газети «Приазовский рабочий» з 1951 року.

Отже, кожен користувач тут знайде заняття до душі.

1 корпус

 

Блог: http://putevo.blogspot.com/; Соц.сети: https://www.facebook.com/groups/1476321979131170/?ref=bookmarks

Инстаграм: https://www.instagram.com/korolenko_mrpl_library/?igshid=mgxzuvmmans6&fbclid=IwAR1Tlut-KtBt1IGVxQI6QHj7kp381W9f-J2k_xGiRGlNQlvfvmNsf4VgL9o

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCqmVspsTi-UqLtcHRmtgTmQ

Маріуполь, Грецька, 43

Маріуполь, Миру, 93-а

Бібліотеки
Повернутися назад