Донецький академічний обласний драматичний театр

Минуле театрального мистецтва Маріуполя має багату історію і давні традиції. Тривалий час у Північному Приазов’ї не було жодного стаціонарного театру.

Народженням професійного театру ми завдячуємо справжньому ентузіасту, закоханому в свою справу, Василю Шаповалову, який був не тільки антрепренером, але й талановитим актором, режисером, вихователем та організатором театрального колективу

Творчість аматорських драматичних колективів Маріуполя у 50-ті роки XX ст. була важливою складовою театрального життя Північного Приазов’я та компенсувала відсутність постійних професійних труп. Особливою майстерністю та унікальним репертуаром відрізнялися від інших Народний театр ПК «Азовсталь», український драматичний гурток при ПК «Азовсталь», театр-клуб «Діалог», театр сатири Палацу культури «Іскра» та інші.

Впродовж 1960-х років у місті постав і розпочав роботу Обласний драматичний російський театр м. Маріуполя, що посприяло подальшому піднесенню і підйому творчої активності митців та пожвавленню театрального життя.

Сьогодні в Маріуполі діє низка народних та самодіяльних театрів. Єдиний професійний колектив – Донецький академічний обласний драматичний театр на чолі з керівником Володимиром Кожевніковим сповідує такі усталені репертуарні принципи, як послідовне освоєння класичної спадщини, пошук сучасних п’єс і готовність до експериментів.

Офіційний сайт

Facebook

 

Маріуполь, Театральна площа, 1

Театри
Повернутися назад