Урок історії «Президент-визволитель»

26.03.2019 г.Урок історії «Президент-визволитель»

До Маріупольської міської історичної бібліотеки ім. М. Грушевського завітали учні старших класів ЗОШ № 31 на урок історії «Президент-визволитель» з нагоди 210-річчя Авраама Лінкольна.

Школярі дізналися про життя та діяльність 16-го президента США, який у пантеоні борців за громадянські права посідає почесне місце.

У 1860 році в Сполучених Штатах понад 3,9 мільйона афро-американців були рабами. 

Лінкольн вперше побачив невільничий ринок у Новому Орлеані. Видовище здалося йому настільки огидним, що на все життя Авраам зберіг негативне ставлення до нього. Як результат - Прокламація про звільнення рабів. 

Президент Лінкольн закликав до милосердя, примирення, відновлення єдності нації. Афро-американцям дана була свобода, але до визнання їх повноцінними громадянами було ще далеко. До речі, Джон Кеннеді був першим президентом, який на інавгураційному балу в 1961 року запросив на танець афро-американку.

Увагу учнів привернули книги, представлені на виставці «Великий Авраам Лінкольн», які відкривають маловідомі факти з життя видатного американського президента.

Сьогодні США – це світова наддержава, яка лідирує за багатьма показниками. Ведучі заходу розповіли присутнім про американські винаходи, які змінили наше життя. Наприклад,  кишеньковий калькулятор (1967), персональний комп’ютер (1971), мобільний телефон (1973 рік), цифрова фотокамера (1975), штучна печінка (2001) і т. д.

Нашій країні теж є чим пишатися. Україна прекрасна своїми пейзажами та ландшафтами, багата культурою і горда своїм народом. Україна - це країна з величезним потенціалом, і немаленькими можливостями.

Школярі відповідали на запитання пізнавальної вікторини, пригадували українських президентів та їхні досягнення.  

На завершення зустрічі співробітники бібліотеки побажали старшокласникам набратися позитивних емоцій і зарядитися гарним настроєм під час канікул. 

ФотоДругие отчеты

Бібліотека ім. М. Свєтлова на святі в «Екстрим-парку»
05.08.2019   Подробно
Гіпсові фігурки в бібліотеці
01.08.2019   Подробно
Виставка пейзажів українських митців «Барви літа»
26.07.2019   Подробно
ПАСПОРТ бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік
2019-06-18   Подробно


Все события