День інформації «Стоп насильство»

29.11.2018 г. День інформації «Стоп насильство»

28 листопада в Центральній міській бібліотеці ім. В.Г. Короленка відбувся День інформації «Стоп насильство». Колектив бібліотеки разом з старшокласниками ЗОШ № 7 та гостями заходу приєднався  до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». Головна мета заходу – навчитися правильно поводити себе в випадках,  коли людина опиняється в якості жертви насильства або стає свідком насильницької дії, а також не бути байдужими до випадків насильства будь-де. На захід було запрошено представників національної поліції, правозахисників та спеціалістів Головного територіального управління юстиції.

На початку заходу до присутніх звернулася Надія Герасимова – завідувачка інформаційно-бібліографічного відділу ЦБ ім. В.Г. Короленка. Вона розповіла про те, що у всьому світі насильство щорічно стає причиною смерті понад 1,5 мільйона людей. В Україні кожна третя сім'я стикається з проблемою насильства. Але один з видів насильства, який культивується серед підлітків – булінг – став предметом обговорення. Майже кожного тижня в мережі Інтернет, з екранів телевізорів, у ЗМІ ми бачимо жахливі сцени знущань, побиття, цькування одних підлітків іншими. Які ж причини цього явища? Таку агресію може провокувати насильство в сім’ї, в кіно і на телеекранах, жорстоке відео в Інтернеті, в ЗМІ. Сильним фактором є майнова нерівність, відсутність табу на вбивство, насильство, руйнування у віртуальному світі.  Головний спеціаліст Головного територіального управління юстиції Марія Танаджі розповіла підліткам про причини та моделі поведінки булерів та потерпілих, про спостерігачів цих дій. Потім всі переглянули дуже майстерно знятий відеоролик про булінг у шкільному середовищі. Старшокласники обговорили героїв ролику та ситуації, в яких вони опинилися, спробували змоделювати дії героїв, правильні на їх думку.  Представники національної поліції розповіли, як треба поводитись і що треба робити, як правильно і безпечно  реагувати на різні випадки насильства, навели приклади з життя. Деякі психологічні травми, отримані у дитинстві від насильства, залишаються на все життя. Чи варто заради 5-10 тисяч лайків у мережі ставати руйнівником чийогось життя чи ставати мовчазним свідком того? Всі бажаючі отримали буклети та інформаційні листки з телефонами різних служб, «гарячих ліній», куди можна звернутися за потребою. 

Також  на зустріч з школярами завітали представники ГО «Приазовська правозахисна група». Голова  цієї організації Григорій Курачицький є також регіональним координатором Міжнародного мандрівного фестивалю DOCUDAYS UA з прав людини. Він розповів, що головна тема цьогорічного фестивалю має назву «Рівні рівності» та присвячена суспільним викликам, пов’язаним з поняттям рівності. Фестивальні покази – це не тільки перегляд, а ще і пропозиція подискутувати на актуальні та наболіли теми. З колекції цього фестивалю було показано фільм французького режисера Фредеріка Брюнкеля «Діти териконів», в якому головний герой підліток на ім’я Лоік розповідає про знущання над ним в школі, коли він був ще у 6 класі. Зараз йому вже 16, але ні час, ні пігулки, ні психолог, ні любляча мама не допомогли йому повністю позбавитися відчуття пережитого жаху. Фільм сподобався учням, вони перейнялися долею головного героя. Наприкінці діти почули побажання  від дорослих – ніколи не знати того, що вони побачили, ні в якому разі не ставати учасниками або німими спостерігачами знущань над іншими, багато читати, бо тільки розум, досягнення в спорті, у навчанні можуть піднести людину в очах інших. 

Бібліотекари також запропонували ознайомитися з матеріалами виставки «Стоп насильство», на якій представлені законодавчі акти, такі як Декларація прав людини, Декларація прав дитини, Стамбульська конвенція про запобігання насильству над жінками, Закон України «Про попередження насильства в сім'ї» та ряд інших законів і підзаконних актів, а також книжки та статті із періодичних видань. 

Головний висновок, який прозвучав наприкінці заходу, був такий: «В суспільстві не має бути місця насильству. Насильство – це сміття, яке треба виносити з нашої країни, з кожного дому, з кожної родини».

ФотоДругие отчеты

ПАСПОРТ бюджетної програми місцевого бюджету на 2020 рік
2020-06-23   Подробно
ПАСПОРТ бюджетної програми місцевого бюджету на 2020 рік
2020-06-05   Подробно
Звіт 1 квартал 2020 рік
2020-04-27   Подробно
ПАСПОРТ бюджетної програми місцевого бюджету на 2020 рік
2020-03-17   Подробно


Все события