Телеміст заради єдності

14.11.2018 г.Телеміст заради єдності

У кожної країни є події і дати, що впливають на долю усіх її громадян. Для нашої держави однією з таких подій стало підписання Акту про злуку УНР та ЗУНР. Важко повірити, але вже рівно 100 років минуло від 1 грудня 1918 року, коли на залізничній станції Фастів було підписано документ, що поклав початок справжньому об’єднанню України!

Тож символічно, що відсвяткувати цю дату Схід, Захід і Центр країни вирішили разом – проводячи спільний телеміст «Соборність. Події, що об’єднують через віки». На початку листопада сучасні Інтернет-технології поєднали Маріуполь, Фастів та Івано-Франківськ в рамках Всеукраїнської «Естафети єднання», відповідно до Постанови Верховної Ради України «Про відзначення 100-річчя проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки та проведення Всеукраїнської естафети єднання».

Прямі включення відбулися у міських бібліотеках, у тому числі – в маріупольській Центральній бібліотеці ім. В.Г. Короленка, фахівці якої брали активну участь у підготовці та проведенні заходу. Побачити і почути одне одного отримали змогу представники міських адміністрацій, органів місцевого самоврядування, історики, журналісти, бібліотекарі, громадські діячі, письменники, молодь та діти.

Відкрили роботу телемосту виступи мерів Фастова (Михайло Нетяжук) та Івано-Франківська (Руслан Марцінків). Від імені Маріуполя говорила директор Департаменту культурно-громадського розвитку Маріупольської міськради Діана Трима. Вона підкреслила, що для маріупольців Соборність – це символ боротьби за волю, віри у майбутнє нашої країни, а також символ прагнення до порозуміння. Діана Володимирівна наголосила, що саме через культуру людям вдається найкраще зрозуміти одне одного. Саме тому Маріуполь останнім часом перетворився на культурну столицю Приазов’я – тут відбувається безліч фестивалів, арт-проектів, флешмобів, творчих зустрічей та конкурсів (у тому числі – й міжнародних).

Приєдналася до цієї думки i керівник Центральноï бiблioтеки iм. В.Г. Короленка Вiкторiя Лiсогор. Вона навела своєрідну «формулу», за якою складовими Соборності для маріупольців є толерантність, солідарність та єдність. Саме завдяки ним споконвіку багатонаціональний Маріуполь отримав нагороду як місто Солідарності, а гості з інших міст зауважують, що на патріотизм та громадську позицію маріупольців варто рівнятися!

Надалі ж роботу телемосту було умовно поділено на три блоки, у яких розглядалися аспекти історії, сьогодення та майбутнього України. Про минуле держави і роль у ньому Маріуполя цікаво і змістовно розповів кандидат історичних наук, доцент МДУ Вадим Коробка.

Його колега – доктор соціологічних наук, завідувач кафедрою філософії, соціології та політології МДУ, член Національної спілки письменників України, композитор Богдан Слющинський – не залишив байдужими слухачів другого блоку, що мав назву «Сьогодення. Тема Соборності у книжках. Літературознавчий огляд». Його розповідь викликала живий інтерес в учасників телемосту.

У третьому блоці, присвяченому майбутньому та розвитку країни, слово отримала молодь. Маріуполь представляли учні міського технологічного ліцею, за сумісництвом – члени дитячого літературного клубу «Младой Пегас» бiблiотеки iм. Л. Украïнки під керівництвом викладача, поетеси Олени Кулігіної.

До уваги учасників телемосту було також запропоновано документальний фільм «Злука. День Соборності України», створений мешканцем Фастова Борисом Субочем. А завершилася телезустріч Сходу, Центру та Заходу країни зворушливим флешмобом – діти кожного з міст-учасників промовили щирі слова молитви за неньку-Україну.

ФотоДругие отчеты

ПАСПОРТ бюджетної програми місцевого бюджету на 2020 рік
2020-06-23   Подробно
ПАСПОРТ бюджетної програми місцевого бюджету на 2020 рік
2020-06-05   Подробно
Звіт 1 квартал 2020 рік
2020-04-27   Подробно
ПАСПОРТ бюджетної програми місцевого бюджету на 2020 рік
2020-03-17   Подробно


Все события