Круглий стіл «Культурна ідентифікація української нації на Донбасі»

10.09.2018 г.Круглий стіл «Культурна ідентифікація української нації на Донбасі»

7 вересня на історичному факультеті Маріупольського державного університету пройшов круглий стіл «Культурна ідентифікація української нації на Донбасі». Захід організований Громадською організацією «Центр творчих ініціатив «Єдність» у рамках відкритого Фестивалю-конкурсу хорових і вокальних колективів «Українська пісня єднає нас», що проводиться при підтримці департаменту культурно-громадського розвитку Маріупольської міської ради.

На відкритті круглого столу присутніх привітали голова ГО «Центр творчих ініціатив «Єдність» Анатолій Бутенко, проректор з науково-педагогічної роботи Ірина Петрова і декан історичного факультету Вікторія Лисак.

В обговоренні актуальної теми взяли участь наукові співробітники Українського етнологічного центру Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України Любов Боса та Олена Таран, архієпископ УПЦ Київського патріархату Сергій, журналіст, завідувач сектору зв’язків з громадськістю Головного територіального управління юстиції у Київській області Зінаїда Куценко, директор - головний редактор газети «Приазовский рабочий» Микола Токарський. Від університету до дискусії долучилися завідувачі і викладачі кафедр історичних дисциплін, філософії та соціології, культурології та інформаційної діяльності.

На початку заходу доцент кафедри історичних дисциплін МДУ Вадим Коробка ознайомив гостей з історію заснування Маріуполя, звернувши увагу на дискусії навколо цього питання. Співробітники Українського етнологічного центру розповіли про свої наукові проекти, спрямовані на розвиток української національної самосвідомості.

Присутні підкреслили необхідність підтримувати і популяризувати українську культуру в усіх її проявах. Професор Слющинський у якості прикладу навів освітню систему Японії, у якій важливе місце посідає вивчення народної творчості, що у свою чергу впливає на усвідомлення своєї національної приналежності. Говорили також про важливість якісної університетської освіти для формування сильної нації.

ФотоДругие отчеты

Бібліотека ім. М. Свєтлова на святі в «Екстрим-парку»
05.08.2019   Подробно
Гіпсові фігурки в бібліотеці
01.08.2019   Подробно
Виставка пейзажів українських митців «Барви літа»
26.07.2019   Подробно
ПАСПОРТ бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік
2019-06-18   Подробно


Все события