У Мобільній галереї «Світ захоплень» Центральної міської бібліотеки ім. В.Г. Короленка відкрилася нова виставка

31.08.2018 г.У Мобільній галереї «Світ захоплень» Центральної міської бібліотеки ім. В.Г. Короленка відкрилася нова виставка

29 серпня в Мобільної галереї «Світ захоплень» Центральної міської бібліотеки ім. В.Г. Короленка відкрилася нова виставка творчих робіт. Вона називається «Виховання добром» і присвячена видатному українцю, педагогу-новатору, письменнику Василю Олександровичу Сухомлинському. 28 вересня виповнюється 100 років від дня його народження.

Для вернісажу бібліотекарі підготували відеоролик про Василя Сухомлинського, де показаний великий педагог-трудівник, який все життя пропрацював в створеній ним «Школі радості». Він написав понад 600 статей і близько 30 книг про виховання, своїми ідеями зробивши величезний вплив на розвиток педагогіки в Україні. Гості Мобільної галереї почули голос Сухомлинського в аудіозапису. «Я щиро і глибоко вірю: людину можна виховувати тільки добром», - говорив Василь Олександрович. До речі, принципи Сухомлинського здивували дорослих своєю актуальністю.

Що ж за виставка відкрилася в Мобільній галереї, як вона народилася і пов'язана з Сухомлинським? Олена Рябченко, старший викладач Маріупольського державного університету та співробітник консульства Республіки Кіпр, розповіла про те, як студенти, що навчаються за  спеціальністю «Переклад. Новогрецька мова», в рамках своєї практичної діяльності вирішили перевести на новогрецьку мову дитячі оповідання Василя Сухомлинського і як потім народилася ідея проілюструвати перекладені твори. Студенти звернулися в Школу мистецтв до викладача художнього відділення, завідувачки метод. об'єднанням Любові Василівні Макаренко. Художники- початківці попрацювали під чуйним керівництвом свого чудового педагога,  і так в Мобільної галереї з'явилися цікаві малюнки.

24 найкращі творчі роботи, виконані гуашшю, аквареллю, пастеллю, представлені тепер в експозиції. Хлопці  і дівчата дуже душевно проілюстрували  розповіді і казки Василя Сухомлинського: «Флейта і Вітер», «Осінь принесла золоті стрічки», «Ледача подушка», «Дівчинка і ромашка», «Дуб під вікном», «Як Зайчик грівся при Місяці», «Він тільки живий красивий» та ін. Юні художники зуміли передати добро літературної спадщини В. Сухомлинського. Про процес створення ілюстрацій повідала Л. В. Макаренко.

Чудова музика Едварда Гріга та Фредеріка Шопена звучала на вернісажі у виконанні Єлизавети Коваль, студентки Національної музичної академії, і Олени Махині, викладача Школи мистецтв та солістки камерної філармонії Маріуполя.

«Почесні» гості свята отримали в подарунок створені бібліотекарями «фірмові» проспекти Мобільної галереї, а всі інші закарбувалися в «фото на пам'ять».

Позитивні творчі роботи в галереї «Світ захоплень» можна побачити до 5 вересня.

ФотоДругие отчеты

ПАСПОРТ бюджетної програми місцевого бюджету на 2020 рік
2020-06-23   Подробно
ПАСПОРТ бюджетної програми місцевого бюджету на 2020 рік
2020-06-05   Подробно
Звіт 1 квартал 2020 рік
2020-04-27   Подробно
ПАСПОРТ бюджетної програми місцевого бюджету на 2020 рік
2020-03-17   Подробно


Все события