Нескінченна книга пам’яті...

26.02.2018 г.Нескінченна книга пам’яті...

Нескінченна книга пам’яті...

 У 2018 році Україна схиляє голову перед страшними роковинами – 85 річницею голодомору 1932-1933 років. Цій чорній сторінці в історії нашої країни була присвячена година історичної правди «Нескінченна книга пам’яті» у бібліотеці ім. М. Свєтлова. У суботу, 24 лютого, у читальному залі бібліотеки аби вшанувати пам’ять мільйонів безвинних жертв зібралися представники громадської оранізації «Центр творчих ініціатив «Єдність» і просто небайдужі маріупольці.

Розпочався захід із перегляду відеокліпу на пісню Оксани Білозір «Свіча», який став своєрідною відеохронікою тих страшних далеких днів. Зібрані у відео світлини, на яких навіки відбилися нереальні, жахливі картини голоду, обличчя змарнілих людей, стражденні дитячі очі, справили на глядачів величезне враження...

Співпрацівники бібліотеки нагадали гостям заходу, що голодомор 1932-1933 років забрав життя близько 10 мільйонів українців: дорослих, молоді, дітей – навіть ще ненароджених, які пішли у небуття разом зі своїми матерями... То чи ж можемо ми забути цю спільну нашу біду? Чи маємо право замовчувати правду? Адже байдужість і неувага до історії мають надто високу ціну і можуть обернутися повторенням страшних помилок!

Варто відзначити, що слова ці знайшли відгук у серці кожного з присутніх. Представники ГО «Центр творчих ініціатів «Єдність» не лише слухали доповідь бібліотекаря – вони й самі долучилися до обговорення, висловивши сумну, але правдиву думку: «Свіча пам’яті горить в Україні протягом усєї історії країни». Лунали у читальному залі бібліотеки вірші і щирі слова співчуття за кожним із загиблих. Хвилиною мовчання пом’янули учасники заходу душі померлих від голоду 1932-1933 років. А голова «Єдності» Анатоліій Бутенко підкреслив: кожен громаднин має робити усе можливе для розвитку своєї країни – щоб жертви полегих за неї не були марними.

Дізнатися ж більше про ці трагічні роки гості заходу змогли завдяки виставці «Голодомор: ми маємо знати, не сміємо повторити». Поміж книжок і газетних публікацій особливу увагу на себе звернули спогади очевидців – тих, хто пройшов крізь ад і вижив. Вижив – аби донести до нащадків невблаганне слово правди.

 

ФотоДругие отчеты

Хрещення Господнє зустрічаємо!
21.01.2019   Подробно
Пост-реліз прес-брифінгу з нагоди старту проекту «Виклики часу, або яким має бути Маріупольський краєзнавчий музей?»
18.01.2019   Подробно
Майстер-клас «Пряники Різдва»
14.01.2019   Подробно
Година історії «Різдвяні колядки»
08.01.2019   Подробно


Все события