Назустріч весні

26.02.2018 г.Назустріч весні

Назустріч весні

Незважаючи на класичний зимовий пейзаж за вікном, учасники майстер-класів з рукоділля в Центральній міській бібліотеці ім. В.Г. Короленка активно зустрічали Весну. Оскільки її головна ознака – розквітлі квіти, майстер-класи наприкінці лютого були присвячені складанню квіткових композицій з цукерок в техніці «Світ-дизайн» (від англ. Sweet - солодкий, солодощі). Секретами цієї нової модної техніки ділилася бібліотекар Оксана Підлужна. Цукерки ховали в квіточки з гофрованого паперу – ніжні проліски та граціозні тюльпани. Учасники майстер-класів до того ж дізналися багато цікавого про ці весняні квіти.

Наукова назва проліска – «галантус», походить від грецьких слів «гала» -молоко і «антус» -квітка, тобто молочна квітка. Коли пролісок закриває свої пелюстки, він стає схожий на краплю молока, а ще у проліска два вузьких листочка біля короткої стеблинки.

Тюльпан – це символ любові і щастя. Перші згадки про тюльпані зустрічаються в перських літературних творах VI-VII ст. І називають його там «дюльбаш», від якого потім пішло слово «тюрбан» (головний убір мусульман), а вже потім – російська назва квітки «тюльпан». У XVI ст. квітка потрапила до Туреччини, до палацу падишаха, де його розведенням і селекцією зайнялися наложниці гарему. Тюльпан настільки цінувався, що за вивіз його цибулини за межі Османської Імперії могли відрубати голову! Незважаючи на заборону, цибулини тюльпанів все-таки вдалося відправити в 1554 році до Відня. Зробив це посол австрійського імператора Олье де Бюсбекоме. Спочатку тюльпани вирощувалися у віденському ботанічному саду. А в 1570 р директора віденського ботанічного саду запросили до Голландії, де почалася справжня тюльпаноманія. В цей же час тюльпани з'явилися і в інших країнах Європи. Ці прекрасні квіти обожнював кардинал де Рішельє, король Людовик 8-й, Вольтер та ін. Тюльпани в той час цвіли тільки в королівських садах і простим смертним були недоступні. В даний час відомо близько 4000 сортів тюльпанів.

Чудові квітково-цукеркові букети вийшли практично у всіх «учнів» майстер-класів – можна радувати і дивувати близьких нестандартним подарунком!

ФотоДругие отчеты

Звіт 1 квартал 2020 рік
2020-04-27   Подробно
ПАСПОРТ бюджетної програми місцевого бюджету на 2020 рік
2020-03-17   Подробно
Інформація про виконання міського бюджету за видатками за 2019 рік
13.03.2020   Подробно
Звіт про виконання паспорта бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік
2020-01-30   Подробно


Все события