Назустріч весні

26.02.2018 г.Назустріч весні

Назустріч весні

Незважаючи на класичний зимовий пейзаж за вікном, учасники майстер-класів з рукоділля в Центральній міській бібліотеці ім. В.Г. Короленка активно зустрічали Весну. Оскільки її головна ознака – розквітлі квіти, майстер-класи наприкінці лютого були присвячені складанню квіткових композицій з цукерок в техніці «Світ-дизайн» (від англ. Sweet - солодкий, солодощі). Секретами цієї нової модної техніки ділилася бібліотекар Оксана Підлужна. Цукерки ховали в квіточки з гофрованого паперу – ніжні проліски та граціозні тюльпани. Учасники майстер-класів до того ж дізналися багато цікавого про ці весняні квіти.

Наукова назва проліска – «галантус», походить від грецьких слів «гала» -молоко і «антус» -квітка, тобто молочна квітка. Коли пролісок закриває свої пелюстки, він стає схожий на краплю молока, а ще у проліска два вузьких листочка біля короткої стеблинки.

Тюльпан – це символ любові і щастя. Перші згадки про тюльпані зустрічаються в перських літературних творах VI-VII ст. І називають його там «дюльбаш», від якого потім пішло слово «тюрбан» (головний убір мусульман), а вже потім – російська назва квітки «тюльпан». У XVI ст. квітка потрапила до Туреччини, до палацу падишаха, де його розведенням і селекцією зайнялися наложниці гарему. Тюльпан настільки цінувався, що за вивіз його цибулини за межі Османської Імперії могли відрубати голову! Незважаючи на заборону, цибулини тюльпанів все-таки вдалося відправити в 1554 році до Відня. Зробив це посол австрійського імператора Олье де Бюсбекоме. Спочатку тюльпани вирощувалися у віденському ботанічному саду. А в 1570 р директора віденського ботанічного саду запросили до Голландії, де почалася справжня тюльпаноманія. В цей же час тюльпани з'явилися і в інших країнах Європи. Ці прекрасні квіти обожнював кардинал де Рішельє, король Людовик 8-й, Вольтер та ін. Тюльпани в той час цвіли тільки в королівських садах і простим смертним були недоступні. В даний час відомо близько 4000 сортів тюльпанів.

Чудові квітково-цукеркові букети вийшли практично у всіх «учнів» майстер-класів – можна радувати і дивувати близьких нестандартним подарунком!

ФотоДругие отчеты

ПАСПОРТ бюджетної програми місцевого бюджету на 2018 рік
20.11.2018   Подробно
ПАСПОРТ бюджетної програми місцевого бюджету на 2018 рік
20.11.2018   Подробно
ПАСПОРТ бюджетної програми місцевого бюджету на 2018 рік
20.11.2018   Подробно
ПАСПОРТ бюджетної програми місцевого бюджету на 2018 рік
20.11.2018   Подробно


Все события