110 років від дня народження Миколи Фененка

12.01.2018 г.110 років від дня народження Миколи Фененка

Наш земляк Микола Фененко

 У цьому році виповниться 110 років від дня народження Миколи Фененка - невтомного дослідника-краєзнавця, літератора і публіциста, талановитого вчителя.

 В читальному залі бібліотеки ім. М. В. Гоголя створено меморіальний куточок під назвою «Невтомній дослідник Микола Фененко», де пройшли бесіди у виставки для користувачів бібліотеки. Присутні дізналися, що Микола Васильович  публікувався під псевдонімом Н. Хорунжий у "Маріупольській газеті", яка  виходила тоді в місті, працював в окупованому Маріуполі в краєзнавчому музеї. Завдяки його зусиллям були врятовані музей і унікальна бібліотека.  У воєнні роки він  був пов'язаний з оунівським підпіллям, яке діяло в столиці Приазов'я. Після війни арештований НКВД, засуджений до розстрілу, який був замінений 25роками каторги в Норильських рудниках. Був відпущений за амністією і коли повернувся до Маріуполя, працював учителем географії у вечірній школі. Посмертно реабілітований в 1994 році. Заслуги Фененка як письменника, педагога і дослідника були визнані ще радянською владою – про його діяльність була стаття у Великій радянській енциклопедії.

   У 60 роках XX століття в бібліотеці імені Н. К. Крупської (зараз ім. М. В. Гоголя) Фененко працював над матеріалами для своїх книг. З-під його пера вийшли книги «Земля говорить» і «Топоніміка України в творчості Шевченка», видані невеликим тиражем в Києві за особистої підтримки Максима Рильського. У бібліотеці збереглася подячна запис Фененка колективу за надану рідкісну книгу М. Ткаченка «Літопис життя и творчості Т.Г. Шевченка», яка стала головним посібником в написанні книги з топоніміки України.

        Незадовго до смерті Фененко завершив роботу над книгою «Тарасова Левада», яку присвятив дослідженню ролі і значення природи в творчості Шевченка. Але з незрозумілих причин вона зникла.

В читальному залі бібліотеки ім. М. В. Гоголя збереглися рідкісні книги Миколи Фененка «Земля говорить» і «Топоніміка України в творчості Шевченка». Більше корисної інформації  про нашого земляка ви знайдете на полицях меморіального куточка.

 

 

 

ФотоДругие отчеты

Звіт 1 квартал 2020 рік
2020-04-27   Подробно
ПАСПОРТ бюджетної програми місцевого бюджету на 2020 рік
2020-03-17   Подробно
Інформація про виконання міського бюджету за видатками за 2019 рік
13.03.2020   Подробно
Звіт про виконання паспорта бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік
2020-01-30   Подробно


Все события