110 років від дня народження Миколи Фененка

12.01.2018 г.110 років від дня народження Миколи Фененка

Наш земляк Микола Фененко

 У цьому році виповниться 110 років від дня народження Миколи Фененка - невтомного дослідника-краєзнавця, літератора і публіциста, талановитого вчителя.

 В читальному залі бібліотеки ім. М. В. Гоголя створено меморіальний куточок під назвою «Невтомній дослідник Микола Фененко», де пройшли бесіди у виставки для користувачів бібліотеки. Присутні дізналися, що Микола Васильович  публікувався під псевдонімом Н. Хорунжий у "Маріупольській газеті", яка  виходила тоді в місті, працював в окупованому Маріуполі в краєзнавчому музеї. Завдяки його зусиллям були врятовані музей і унікальна бібліотека.  У воєнні роки він  був пов'язаний з оунівським підпіллям, яке діяло в столиці Приазов'я. Після війни арештований НКВД, засуджений до розстрілу, який був замінений 25роками каторги в Норильських рудниках. Був відпущений за амністією і коли повернувся до Маріуполя, працював учителем географії у вечірній школі. Посмертно реабілітований в 1994 році. Заслуги Фененка як письменника, педагога і дослідника були визнані ще радянською владою – про його діяльність була стаття у Великій радянській енциклопедії.

   У 60 роках XX століття в бібліотеці імені Н. К. Крупської (зараз ім. М. В. Гоголя) Фененко працював над матеріалами для своїх книг. З-під його пера вийшли книги «Земля говорить» і «Топоніміка України в творчості Шевченка», видані невеликим тиражем в Києві за особистої підтримки Максима Рильського. У бібліотеці збереглася подячна запис Фененка колективу за надану рідкісну книгу М. Ткаченка «Літопис життя и творчості Т.Г. Шевченка», яка стала головним посібником в написанні книги з топоніміки України.

        Незадовго до смерті Фененко завершив роботу над книгою «Тарасова Левада», яку присвятив дослідженню ролі і значення природи в творчості Шевченка. Але з незрозумілих причин вона зникла.

В читальному залі бібліотеки ім. М. В. Гоголя збереглися рідкісні книги Миколи Фененка «Земля говорить» і «Топоніміка України в творчості Шевченка». Більше корисної інформації  про нашого земляка ви знайдете на полицях меморіального куточка.

 

 

 

ФотоДругие отчеты

ПАСПОРТ бюджетної програми місцевого бюджету на 2018 рік
20.11.2018   Подробно
ПАСПОРТ бюджетної програми місцевого бюджету на 2018 рік
20.11.2018   Подробно
ПАСПОРТ бюджетної програми місцевого бюджету на 2018 рік
20.11.2018   Подробно
ПАСПОРТ бюджетної програми місцевого бюджету на 2018 рік
20.11.2018   Подробно


Все события