Співдружності художників «Маріуполь-87» виповнюється 30-років!

18.09.2017 г.Співдружності художників «Маріуполь-87» виповнюється 30-років!

Вітаємо! Співдружності художників «Маріуполь-87» виповнюється 30-років!

В цьому році виповнюється 30 років з дня утворення групи художників «Маріуполь-87», яка своєю творчістю свого часу змінила живопис нашого міста.

В кінці 80-х років минулого століття в СРСР почався період перебудови, гласності і демократизації. У Маріуполі бажання змін призвело до акцій з перейменування міста Жданова в Маріуполь. Це сформувало нову творчу атмосферу в мистецькому житті міста, і частина найяскравіших і найталановитіших художників об'єдналася в творчу групу. Ініціаторами створення групи були Анатолій Манохин, Володимир Харакоз, Володимир Миски-Оглу, Сергій Бараннік, Олександр Бондаренко та Василь Чапні. Їх об'єднав інтерес до заново «відкритого» авангарду початку ХХ століття, який був практично заборонений в СРСР, і у них було бажання змінити домінуючий тоді в живописі соцреалізм, який не відповідав потребам нового часу.

Перша виставка групи пройшла в Палаці металургів в 1987 році, і з цього моменту почався період їх активної виставкової діяльності. Виставки проходили в різних містах України, художники брали участь у міжнародній виставці у Відні. Почалося їх міжнародне визнання. Потім були виставки в Ризі, Страсбурзі, Інсбруці та інших містах Європи. Багато їх робот були куплені як культурними організаціями, так і приватними особами. Це був справжній міжнародний прорив, адже Маріуполь до цього був відомий в світі тільки ім'ям А. Куїнджі. Художники не стоять осторонь і від громадського життя, беручи участь в різних міських заходах, і кожен з них вносить свій індивідуальний слід в історію мистецтва Маріуполя.

Вчора, 15 вересня, у виставковому залі ім. А.І. Куїнджі відбулося відкриття ювілейної ретроспективної виставки. Художники і гості ділилися спогадами і планами. Бібліотекарі Централізованої бібліотечної системи для дітей підготували виставку «Маріуполь - місто, в якому ти живеш». Всі матеріали, представлені бібліотеками, а це книги і вирізки з газет, були зібрані нашими співробітниками протягом трьох десятиліть і дбайливо збережені. Виставка експонуватиметься протягом місяця і всі бажаючі зможуть познайомитися з роботами художників та унікальними матеріалами, зібраними бібліотекарями.

Співробітники дитячих бібліотек і наші читачі бажають художникам міцного здоров'я і творчих успіхів, адже художник - це назавжди, а значить ми бажаємо натхнення, визнання і вдячних шанувальників вашого таланту.
Другие отчеты

ПАСПОРТ бюджетної програми місцевого бюджету на 2018 рік
10.12.2018   Подробно
ПАСПОРТ бюджетної програми місцевого бюджету на 2018 рік
10.12.2018   Подробно
ПАСПОРТ бюджетної програми місцевого бюджету на 2018 рік
10.12.2018   Подробно
ПАСПОРТ бюджетної програми місцевого бюджету на 2018 рік
10.12.2018   Подробно


Все события