В Центральній міській бібліотеці ім. В.Г. Короленка відбувся Круглий стіл з документознавства

24.04.2017 г.В Центральній міській бібліотеці ім. В.Г. Короленка відбувся Круглий стіл з документознавства
19 квітня в 10.00 в Центральній міській бібліотеці ім. В.Г. Короленка відбувся Круглий стіл на тему: «Документування порушень прав людини в збройному конфлікті як умова запобігання безкарності». 
Ініціаторами Круглого столу виступили члени Луганського правозахисного центру «Альтернатива», що входить до складу коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі» (м. Київ) та їх партнерів – ГО «Приазовська правозахисна група» (м. Маріуполь). У засіданні взяли участь представники головного територіального управління юстиції в Донецькій області, студенти-правники Донецького інституту управління та Маріупольського гуманітарного університету, співробітники Центральної міської бібліотеки та читачі. 
Порядок денний був такий: 
- інформування коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі» про свою діяльність
- документування порушень прав людини в збройному конфлікті як умова запобігання безкарності. 
- обмін думками між учасниками заходу про існуючі проблеми в документуванні порушень прав людини на Донбасі. 
Перед учасниками виступили члени правозахисного центру «Альтернатива» Денис Денисенко і Валерій Новіков. Вони розповіли про те, що основна цільова аудиторія проекту коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі» - жертви викрадень, знущань і страт в ході збройного конфлікту на сході України, їх сім'ї, свідки злочинів. 
Організація займається збором інформації про випадки грубих порушень прав людини, створює базу даних, бореться з безкарністю винних у правопорушеннях, надає правову допомогу постраждалим і сприяє їх реінтеграції в суспільстві. Також в організації готують висновки за фактами порушень і направляють їх в національні та міжнародні інституції. Відомості збираються шляхом бесід зі свідками і жертвами, всі ці свідоцтва фіксуються, обробляються, онлайн проводяться слідчі дії, йде пошук додаткової інформації в публічних джерелах і т. д. 
Результат цієї роботи – створення аналітичного матеріалу з метою удосконалення механізмів допомоги постраждалим, а також документування фактів порушень норм міжнародного гуманітарного права з метою їх подальшого використання як доказів і залучення винних до відповідальності. Дискусію в аудиторії викликали питання конфіденційності інформації свідків і жертв, питання взаємодії з правоохоронними органами, питання достовірності отриманої інформації та ін. Ця зустріч була покликана ініціювати відкрите публічне обговорення порушень прав людини під час конфлікту на сході, пошук механізмів запобігання безкарності. Бажаючим взяти участь в роботі організації було запропоновано заповнити анкету і пройти подальше навчання.


Другие отчеты

Бібліотека ім. М. Свєтлова на святі в «Екстрим-парку»
05.08.2019   Подробно
Гіпсові фігурки в бібліотеці
01.08.2019   Подробно
Виставка пейзажів українських митців «Барви літа»
26.07.2019   Подробно
ПАСПОРТ бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік
2019-06-18   Подробно


Все события