День інформації «Молоді про охорону праці»

14.04.2017 г.День інформації «Молоді про охорону праці»
06 квітня в Центральній міській бібліотеці ім. В.Г. Короленка відбувся День інформації «Молоді про охорону праці». Захід проводився в межах Всеукраїнського місячника права та напередодні Всесвітнього Дня охорони праці (28 квітня). На захід було запрошено студентів з машинобудівного коледжу. 
Знання багатьох людей про охорону праці дуже обмежені та зводяться до позначок «При пожежі дзвоніть 101», надписах на електричних щитах та будівельних майданчиках. Ми вирішили перевірити цей факт запропонувавши вікторину учасникам заходу. Серед запитань були такі: за чий рахунок проводиться медогляд при прийомі на роботу? Чи повинні ви придбати рукавиці, захисні окуляри та інші засоби індивідуального захисту? Чи всі робітники підлягають обов’язковому медичному страхуванню? І взагалі, що означає для нашої аудиторії – охорона праці? 
Приємно, що на більшість питань студенти відповіли правильно, але виявилось, що охорона праці для них – це просто поняття безпеки на виробництві. Насамперед, охорона праці це ціла система збереження життя і здоров'я працівників, що включає в себе правові, соціально-економічні, організаційно-технічні, санітарно-гігієнічні, лікувально-профілактичні, реабілітаційні та інші заходи. Фахівець з питань охорони праці розповіла про основні нормативні документи стосовно охорони праці, про історію цього питання в світі. Розповідь супроводжувалася цікавими слайдами з історії питання та ін. 
Присутніх вразили факти про те, що за даними МОП, на робочому місці щодня в світі гине 5-6 тисяч чоловік, причому щорічно ця цифра збільшується приблизно на 10%. А в Україні щороку на виробництві травмуються близько 20 тис. чоловік, з них майже кожен 20-й випадок – зі смертельними наслідками. Після доповіді фахівця студенти переглянули документальний фільм «День шахтаря» (реж. Гаель Мокаер). Це фільм про важкі умови праці шахтарів, які не зважаючи на технічний прогрес, залишаються надзвичайно важкими та смертельно небезпечними. Головна мета заходу була така – довести, що до кожного відповідального моменту життя, наприклад, працевлаштування, треба відноситися відповідально, в першу чергу, знайомитися з правовими документами. Кожна людина має внести свій посильний вклад в боротьбу з травматизмом і аварійністю на робочому місці. Люди мають дотримуватися правил безпеки, не наражати себе та колег на необґрунтований ризик, знати свої права і брати участь в здійсненні профілактичних заходів.


Другие отчеты

ПАСПОРТ бюджетної програми місцевого бюджету на 2020 рік
2020-06-23   Подробно
ПАСПОРТ бюджетної програми місцевого бюджету на 2020 рік
2020-06-05   Подробно
Звіт 1 квартал 2020 рік
2020-04-27   Подробно
ПАСПОРТ бюджетної програми місцевого бюджету на 2020 рік
2020-03-17   Подробно


Все события