В Центральній бібліотеці ім. В.Г. Короленка відбувся музичний вечір «Моя пісня в душі, моя доля в культурі…»

24.03.2017 г.В Центральній бібліотеці ім. В.Г. Короленка відбувся музичний вечір «Моя пісня в душі, моя доля в культурі…»

22 березня в Центральній бібліотеці ім. В.Г. Короленка за ініціативою просвітянина Григорія Кабанцева відбувся музичний вечір «Моя пісня в душі, моя доля в культурі…». Вечір присвячений 175-річчю від дня народження Миколи Лисенка. Основоположник української класичної музики, вчений-фольклорист, талановитий диригент і піаніст, вдумливий педагог добре відомий і вшанований багатьма маріупольцями. В читальному залі бібліотеки яблуку ніде було впасти.    

Розпочався вечір духовним гімном України «Боже Великий, Єдиний» у виконанні Народної хорової капели (кер. А. Романчук) Міського будинку культури. Ведучий вечора Олександр Кабанцев розповів про велику творчу спадщину Миколи Віталійовича. Бібліотекарі ж продемонстрували віртуальну подорож по життєвому шляху Миколи Лисенка і познайомили учасників вечора з книгами про видатного композитора. Впродовж всього життя М. Лисенко збирав, вивчав і обробляв зразки народної творчості. Композиторові належить понад шістсот обробок народних пісень, опери «Наталка-Полтавка», «Енеїда», «Утоплена», монументальний цикл «Музика до «Кобзаря» Тараса Шевченка». Вершина творчості Миколи Лисенка – героїко-романтична опера «Тарас Бульба» за повістю Миколи Гоголя, увертюра з якої  була відтворена у запису. Впродовж вечора звучала музика Лисенка у чудовому виконанні Лариси Дончевої, Григорія та Олександра Кабанцевих, Віктора Міщенка, акомпанувала викладач музичного училища Ірина Ганіна А цілий шквал емоцій та оплесків викликав виступ студента музичного училища Анатолія Хандельди. Він проспівав «Там, де Ятрань круто в’ється» та пісню Петра з опери «Наталка-Полтавка» «Сонце низенько».

 На музичному вечорі панувала приємна дружня атмосфера, відчувалось, що зібрались однодумці – справжні патріоти, як і видатний український композитор. Дуже душевно промовив на закінчення вечора директор ЗОШ № 65 Богдан Хомусяк і продекламував уривок із вірша І. Франка «Вічний революціонер». І на великій мажорній ноті майже всі учасники вечора із задоволенням і ентузіазмом проспівали ще раз: «Боже Великий, Єдиний нашу країну храни…»Другие отчеты

Виставка «Перша світова… Пам'ять, що живе»
15.11.2018   Подробно
Мальовничий феєрверк Дмитра Єрьоменка
14.11.2018   Подробно
Телеміст заради єдності
14.11.2018   Подробно
Тиждень української писемності та мови у бібліотеці ім. І. Я. Франка
07.11.2018   Подробно


Все события