Народознавчий екскурс «Душа мого народу – рушники»

24.03.2017 г.Народознавчий екскурс «Душа мого народу – рушники»
Історія народної вишивки в Україні сягає своїм корінням у глибину віків. Техніка вишивання і гамма кольорів має приблизно сто варіантів, тому що вишивка для українців є традиційним видом народного мистецтва. Дуже поширенні в українському народному побуті рушники: ними прикрашають стіни, столи, використовують на весіллі, подають хліб-сіль, зустрічаючи гостей, дарують на хрестини. Вишиваючи рушники, використовували символіку, наприклад, калину – символ невмирущості роду, краси. 
В рамках соціального партнерства в ЗОШ № 64 спільно з дитячою бібліотекою ім. В.В. Маяковського (завідувачка Л.І. Максименко) та ДЮК «Сучасник» (педагог-організатор С.М. Михальова) МЦПР з дітьми за місцем мешкання з учнями 4-А класу (кл. керівник Г.О. Павлова), учнями 4-Б класу (кл. керівник М.В. Маяк ) відбувся народознавчий екскурс «Душа мого народу – рушники». Почесною гостею заходу була Лідія Йосипівна Молчанова, голова спілки «Просвіта», вчитель-ветеран, народна майстриня. Для наших дітлахів-читачів бібліотекарі підготували та провели огляд книжкової виставки «Вишивання долі». 
Лідія Йосипівна розповіла про історію вишивки, про особливості в характері вишивки, кольорах, техніці виконання. Наприклад, у рушниках Київщини, Чернігівщини переважає рослинний візерунок, розташований вертикально. А на Донеччині та Харьківщині - квітковий. А серед технік поширені такі, як верхоплут, виколювання, вирізування, гладь, зубчики, мережка, плутаний хрестик, подвійний прутик та інші. 
Учениця 4-А класу Новосьолова Дар`я презентувала показ фільму «Рушник вишиваний», який дуже сподобався присутнім. Дівчатка 4-Б класу зробили музичний подарунок – заспівали пісню «Бабусина вишиванка». Талановитими виявилися і вчителі Галина Олександрівна та Марія Василіївна, які продемонстрували і свої роботи: вишиванку та вишиті рушники. Закінчилося свято виконанням пісні «З вечора аж до ранку вишивала дівчина вишиванку». Рушник – це один з найдавніших атрибутів, який поєднує людину з її предками, не дає забути свого роду. То хай ніколи не переривається та золота нитка життя, якою вишивали прабабусі та бабусі свою і нашу долю на рушниках. А ми повинні зберегти ці надбання української культури! Другие отчеты

Звіт 1 квартал 2020 рік
2020-04-27   Подробно
ПАСПОРТ бюджетної програми місцевого бюджету на 2020 рік
2020-03-17   Подробно
Інформація про виконання міського бюджету за видатками за 2019 рік
13.03.2020   Подробно
Звіт про виконання паспорта бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік
2020-01-30   Подробно


Все события