Народознавчий екскурс «Душа мого народу – рушники»

24.03.2017 г.Народознавчий екскурс «Душа мого народу – рушники»
Історія народної вишивки в Україні сягає своїм корінням у глибину віків. Техніка вишивання і гамма кольорів має приблизно сто варіантів, тому що вишивка для українців є традиційним видом народного мистецтва. Дуже поширенні в українському народному побуті рушники: ними прикрашають стіни, столи, використовують на весіллі, подають хліб-сіль, зустрічаючи гостей, дарують на хрестини. Вишиваючи рушники, використовували символіку, наприклад, калину – символ невмирущості роду, краси. 
В рамках соціального партнерства в ЗОШ № 64 спільно з дитячою бібліотекою ім. В.В. Маяковського (завідувачка Л.І. Максименко) та ДЮК «Сучасник» (педагог-організатор С.М. Михальова) МЦПР з дітьми за місцем мешкання з учнями 4-А класу (кл. керівник Г.О. Павлова), учнями 4-Б класу (кл. керівник М.В. Маяк ) відбувся народознавчий екскурс «Душа мого народу – рушники». Почесною гостею заходу була Лідія Йосипівна Молчанова, голова спілки «Просвіта», вчитель-ветеран, народна майстриня. Для наших дітлахів-читачів бібліотекарі підготували та провели огляд книжкової виставки «Вишивання долі». 
Лідія Йосипівна розповіла про історію вишивки, про особливості в характері вишивки, кольорах, техніці виконання. Наприклад, у рушниках Київщини, Чернігівщини переважає рослинний візерунок, розташований вертикально. А на Донеччині та Харьківщині - квітковий. А серед технік поширені такі, як верхоплут, виколювання, вирізування, гладь, зубчики, мережка, плутаний хрестик, подвійний прутик та інші. 
Учениця 4-А класу Новосьолова Дар`я презентувала показ фільму «Рушник вишиваний», який дуже сподобався присутнім. Дівчатка 4-Б класу зробили музичний подарунок – заспівали пісню «Бабусина вишиванка». Талановитими виявилися і вчителі Галина Олександрівна та Марія Василіївна, які продемонстрували і свої роботи: вишиванку та вишиті рушники. Закінчилося свято виконанням пісні «З вечора аж до ранку вишивала дівчина вишиванку». Рушник – це один з найдавніших атрибутів, який поєднує людину з її предками, не дає забути свого роду. То хай ніколи не переривається та золота нитка життя, якою вишивали прабабусі та бабусі свою і нашу долю на рушниках. А ми повинні зберегти ці надбання української культури! Другие отчеты

Виставка «Перша світова… Пам'ять, що живе»
15.11.2018   Подробно
Мальовничий феєрверк Дмитра Єрьоменка
14.11.2018   Подробно
Телеміст заради єдності
14.11.2018   Подробно
Тиждень української писемності та мови у бібліотеці ім. І. Я. Франка
07.11.2018   Подробно


Все события