З дитинства разом з «Кобзарем», або «Шевченківські дні» в дитячій бібліотеці

14.03.2017 г.З дитинства разом з «Кобзарем», або «Шевченківські дні» в дитячій бібліотеці
За доброю традицією дитячі бібліотеки в березні кожного року організують низку цікавих заходів з нагоди днів пам’яті Кобзаря. В Центральній міській дитячій бібліотеці пройшли «Шевченківські дні». Відкрила тему спадщини Т. Шевченка книжкова виставка «Кобзар – найволелюбніша книга усіх часів», яка привертає увагу в читальній залі відділу обслуговуваннячитачів, учнів 5-9 класів. Це виставка однієї книги «Кобзаря». 
У 1840 р. вийшов до друку “Кобзар” - першу віршовану збірку 26-річного Шевченка. Це була подія величезного значення в історії самосвідомості українського народу. Книжкова виставка представляє унікальне зібрання «Кобзарів» з фондів бібліотеки до якої увійшли майже 20 примірників, найстаріший з яких — «Кобзар», виданий у 1944 році. Родзинкою виставки стало фототипія поза цензурного примірника видання, першого «Кобзаря» Т. Г. Шевченка, 1840 р. Це – перше видання Т. Шевченка, з якого і починається творча біографія Кобзаря. На виставці також була представлена низка цікавих видань, великі за розміром, а також мініатюрні видання «Кобзаря», видані в різних містах протягом 70 років. 
В «Шевченківські дні» гостями книгозбірні стали учні шкіл міста. Для них проведені: огляд літератури з бібліотечних фондів, що розкриває багатогранну постать Т. Шевченка: поета, художника, борця «Кобзар – то найглибша криниця з якої людина черпає життя»; гра–подорож «Стежками життєвого шляху Кобзаря» для учнів 5- хкласів, під час якої бібліотекар познайомила дітей з сторінками життя великого Кобзаря, а продовжився захід літературною вікториною «Як Тарас заповідав». Діти виявили добрі знання, відповідаючи на поставлені запитання, переможці вікторини були нагороджені невеличкими призами. 
Центральним заходом «Шевченківських днів» в бібліотеці для дітей, стала мистецька година «Шевченко художник слова та пензля» яку провели працівники бібліотеки для учнів 8 класів. Розповідь бібліотекара про художню спадщину Т. Шевченка, роботи які він виконував в різних техніках: олійних, акварельних, сепій, офортів, супроводжували ілюстровані та озвучені слайди. Багато цікавих фактів підготували працівники бібліотеки, для присутніх, а саме розповідь про внесок Маріуполя в розвиток Шевченкіани. Діти дізналися про «Малий Кобзар» який було видано в перше на Донеччині в 1920 році, екземпляр якого зберігається в краєзнавчому музеї, про видатного земляка Ф. Хартахая, який був особисто знайомим з Тарасом Григоровичем та промовляв прощальні слова на похороні великого українця, яку з повагою слухали Ф. Достоєвський, М. Лесков, І. Тургенєв та ін., а завершили захід піснями на слова Шевченка у виконанні сучасних естрадних гуртів. Та на цьому заходи з нагоди днів Т. Шевченка не скінчилися. 
Родзинкою став, захід арт-урок «Малюємо Тарасові вірші» який було проведено разом з вихованцями маріупольської дитячої школи мистецтв, які під наглядом свого педагога Т.В. Войцешек, прослухавши вірші та ознайомившись з художньою спадщиною Шевченка намагалися намалювати з уяви малюнки до віршів Тараса Григоровича. Це був перший досвід з малювання віршованих творів. Діти мали змогу висловити власну точку зору на творчість Кобзаря, розповісти, як саме вірші Шевченка сприяють їх творчому становленню, і які саме рядки надихнули на створення власних художніх доробків. І хай це був перший досвід, але він виявився дуже вдалим чому ми несказанно раді, і вдячні дітям за їх майстерність та щирість. 
Наступним кроком з ушанування пам’яті великого «Кобзаря» була участь завідувачки відділом обслуговування дітей віком від 10-18 років ЦДБ Л.В. Козінченко в авторській телепрограмі А. Д’яконова “Слово в слово” (ТРК “МТВ”), приуроченій святам в житті українців, а особливо святу великого Кобзаря, бо ефір проходив саме в день народження Т.Г. Шевченка. Підводячи підсумки, бачимо, що «Шевченківські дні» в Центральній дитячій бібліотеці задалися. Вони були цікавими та різноманітними як за змістом, так і за враженнями. Другие отчеты

Звіт 1 квартал 2020 рік
2020-04-27   Подробно
ПАСПОРТ бюджетної програми місцевого бюджету на 2020 рік
2020-03-17   Подробно
Інформація про виконання міського бюджету за видатками за 2019 рік
13.03.2020   Подробно
Звіт про виконання паспорта бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік
2020-01-30   Подробно


Все события