Молодь Маріуполя відзначала свято рідної мови

28.02.2017 г.Молодь Маріуполя відзначала свято рідної мови
«Мова – втілення думки. 
Що багатша думка, то багатша мова. 
Любім її, вивчаємо її, розвиваймо її! 
Борімося за красу мови, За правильність мови, За багатство мови…» 
                                    Максим Рильський 

Наша рідна мова — це золота скарбниця душі народної, з якої ми виростаємо, якою живемо й завдяки якій маємо величне право й високу гордість іменуватися народом України. Мова зачаровує нас силою краси. Країни всього світу вшановують свою рідну національну мову. Для нас - це українська мова, мова наших батьків, дідів і прадідів. 
У центральній дитячій бібліотеці з нагоди Міжнародного Дня рідної мови відбулася година поетичного задоволення «Мій дивосвіте, рідна мово, - снаги вітрило, дух життя!», а саме зустріч з маріупольською поеткою Марією Сладковою та презентація її віршів рідною мовою для школярів міста. Сьогодні гостями заходу були учні 10 класу ЗОШ №37 (класний керівник С.В. Гусєва) та вихованці 9-А класу СШ №3 (вчитель І.В. Баракова). Століттями мова народу була тією повноводною річкою, яку ми називаємо поезією. Поетична грань живе в слові, і слово немислиме без неї, як немислима річка без води. Бо саме поетичне слово містить у собі якусь незриму, непомітну і водночас велику силу. Воно народжується не на Землі, а десь у височині блакитного неба, і саме за допомогою віршованого слова гостя бібліотеки намагалася передати дітям всі барви нашої рідної мови, бо поезія це дивовижний дар, який спонукає звичайні слова звучати по-новому, від яких сильніше б’ється серце і захоплює подих. 
Вірш Марії Сладкової «Ми все подолаємо» прочитала молода, перспективна, що подає великі надії актриса Єлізавета Чагір. Молодь слухала вірші, задавала запитання пані Марії про її улюблені вірші та, про те звідки вона черпає натхнення, і головне яке місце в її житті займає вміння володіти словом. Тож сьогоднішнє свято вдалось, учні дізналися про виникнення свята рідної мови; розширили свої знання про красу і багатство рідної мови, її різноманітні можливості, познайомилися з творчістю місцевої поетки Марії Української. А також разом згадали українські народні пісні які відомі всьому світові. Ми маємо надію, що пробудили у слухачів почуття національної гідності, любов до рідної мови, рідного краю, його традицій, почуття поваги до всього свого, українського, бажання розмовляти рідною мовою. Тож нехай рідне слово буде для всіх нас духовним джерелом та життєвим оберегом. Миру, добра, процвітання усім нам на рідній українській землі!Другие отчеты

Звіт 1 квартал 2020 рік
2020-04-27   Подробно
ПАСПОРТ бюджетної програми місцевого бюджету на 2020 рік
2020-03-17   Подробно
Інформація про виконання міського бюджету за видатками за 2019 рік
13.03.2020   Подробно
Звіт про виконання паспорта бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік
2020-01-30   Подробно


Все события