Як в Маріуполі у поетичному «БАТЛІ» змагалися

08.11.2016 г.Як в Маріуполі у поетичному «БАТЛІ» змагалися
Мова – це наша національна ознака, 
в мові - наша культура, сутність нашої свідомості. 
                                            (Іван Огієнко) 

В рамках тижня української писемності та мови в Центральній дитячій бібліотеці пройшов поетичний БАТЛ «О рідне слово, хто без тебе я?». Захід зібрав чимало прихильників українського поетичного слова, серед яких були як майстри віршованого слова Анатолій Федорович Бутенко та Надія Умриш, так і талановита молодь міста - Анастасія Уманець та Катерина Олександрова, учениці ЗОШ №37 (вчитель та наставник в поетичній майстерності С.І. Сомікова). 
Поетичний БАТЛ — це шоу-змагання, присвячене майстерності складання віршів та їх емоційного виконання. Поетичний поєдинок складався з трьох турів та фіналу, на кожний тур учасникам надавалося 5 хвилин. Поетичну битву оцінювали самі глядачі, які при оцінюванні враховували як майстерність, так і техніку віршування, смислову складову поетичних творів і артистизм подачі. 
Учасники поетичних змагань вразили своїм вмінням та артистичними здібностями. Молоді поети та досвідчені наші учасники читали вірші про мову, Україну, рідне місто та війну, яка живе на околицях міста. Усіх присутніх вразило як школярі читали зовсім не дитячі вірші, навіть в очах дорослих були сльози. 
Однією з найцікавіших складових змагання було проведення поетичного випробування серед глядачів та гостей. Кожен охочий міг зачитати улюблені рядки з своїх власних творів. Єдина умова – обмежений час, виступ кожного учасника мав тривати не більше п’яти хвилин. Охочих вистачало і серед школярів і серед дорослих. Переможцям, які були обрані за силою оплесків глядачів, тобто єдиним доступним демократичним шляхом, були вручені солодкі подарунки. Для учасників БАТЛ став тим місцем, де вони мали можливість самовиразитися, презентувати свою поезію не дивлячись не на вік, не на ранги. Ми дуже сподіваємося, що цей перший досвід дасть молоді міста можливість розвивати в собі поетичний талант, і можливо серед них, сьогоднішніх дітлахів, майбутні Стуси та Костенки, принаймні ми на це дуже сподіваємося, бо діти в нас і справді дуже обдаровані. 
Для глядачів же БАТЛ – це місце, де вони змогли поспілкуватися з поетами, почути їх чудові твори, поділитися своїми враженнями. Все це чудово, бо головним переможцем, як ми дорече і очікували, стало українське слово. І недаремно мова наша за рішенням конференції в Римі 1951 року визнана другою в світі за красою та мелодійністю. 
Шановне панство! Ми, як організатори першого в Маріуполі поетичного БАТЛУ, сподіваємось на продовження і чекаємо на Ваші пропозиції.Другие отчеты

УВАГА! Закінчився прийом документів.
31.05.2019   Подробно
Еко-акція «Квітучий травень» у бібліотеці ім. М.В. Гоголя
16.05.2019   Подробно
Відкриття виставки робіт випускників Маріупольської школи мистецтв «Нащадки Куїнджі»
16.05.2019   Подробно
Молодіжний фестиваль східних культур "СхідFest"
15.05.2019   Подробно


Все события