В історичній бібліотеці ім. М. Грушевського відбулися Франкові читання

25.10.2016 г.В історичній бібліотеці ім. М. Грушевського відбулися Франкові читання
Іван Франко — одна з найяскравіших постатей в українській історії. Прозаїк і драматург, поет і публіцист, економіст, учений-енциклопедист і крупний політик, перекладач, Іван Якович був і великим українцем, і достеменним європейцем. 
Іван Франко навчався в Львівському, Чернівецькому і Віденському університетах. У 37 років захистив дисертацію і здобув ступінь доктора філософії Віденського університету, а в 50 став почесним доктором Харківського університету. Він один з небагатьох у світі авторів, який вільно писав трьома мовами — українською, польською і німецькою, а перекладав з 14 мов. Він був ніжним ліриком і відважним бунтівником, його вірші «Каменярі», «Вічний революціонер» стали класикою за життя, зваблюючи композиторів своїм духом і ритмікою. 
Його п'єса «Украдене щастя» ось уже друге століття є окрасою репертуарів найкращих театрів України. Поема «Мойсей» своєю філософією захоплює тисячі дослідників — літературознавців, філософів, істориків. 
Наблизитися до пізнання постаті Івана Франка – цього унікального людського й культурно-історичного феномена - стало можливо в міській історичній бібліотеці ім. М. Грушевського, де в затишному читальному залі зібралися на Франкові читання активісти ГО «Український дім», мешканці міста, користувачі бібліотеки – всі, кому не байдужа історія української літератури. 
Душею заходу стала керівник ГО «Українській Дім» Людмила Галбай, яка зворушливо читала сонети та інтимну лірику поета. Всі присутні мали можливість ще раз передивитися документальний фільм про життя титана української літератури, прочитати свої улюблені вірші та розповісти цікаві факти з біографії Івана Франка. 
Справжньою окрасою Франківських читань став виступ Віктора Міщенка та пані Лариси Дончевої із вокальної групи «Чиста криниця» (ДК «Молодіжний»). Просвітянин Григорій Кабанцев разом з сином виконали ліричні пісні «Твої очі, як те море» та «Як почуєш вночі». Цікаво, що ці вірші Іван Франко присвятив своїм улюбленим жінкам - Ользі Хоружинській (дружині) та Ользі Рошкевич, в яку він був дуже закоханий. А музику до віршів написав сам композитор-аматор Григорій Кабанцев. Прийняли участь в шануванні пам`яті Каменяра і гості - співзасновники ГО «Український дім» Ігор Матюшин та Дмитро Бєліков, член «Молодої Просвіти» м. Тернополя Назарій Шафранський. І на завершення читань - фото на пам`ять.



Другие отчеты

Виставка «Перша світова… Пам'ять, що живе»
15.11.2018   Подробно
Мальовничий феєрверк Дмитра Єрьоменка
14.11.2018   Подробно
Телеміст заради єдності
14.11.2018   Подробно
Тиждень української писемності та мови у бібліотеці ім. І. Я. Франка
07.11.2018   Подробно


Все события