Фестиваль писанок

04.03.2016 г.  Фестиваль писанок

Положення про проведення

«Фестивалю писанок»

1.Загальні положення

1.1. «Фестиваль писанок» — це етнопроект, що відроджує вікові традиції писанкарства та має стати традиційним невід'ємним атрибутом свята Великодня для маріупольців.

1.2.Організатор Фестивалю - управління культури і туризму Маріупольської міської ради та КУ «ЦБС для дітей» (далі – Організатор).

1.3.До участі в організації та проведення Фестивалю можуть залучатися представники органів місцевого самоврядування, громадські об’єднання, підприємства, установи і організації всіх форм власності та фізичні особи (за згодою).

1.4.Метою Фестивалю є популяризація українських традицій, поширення писанкарства як художнього явища і культурного феномену, творче спілкування митців, виховання у дітей поваги до національної культури та історії нашого народу, розвиток творчих здібностей дітей, підлітків, молоді.

1.5. Місце проведення Фестивалю – бібліотеки Централізованої бібліотечної системи для дітей.

2.Умови участі у фестивалі

2.1.Учасниками фестивалю можуть бути читачі дитячих бібліотек та їхні родини.

2.2.Заявки на участь у конкурсах приймаються у районних дитячих бібліотеках.

2.3. В рамках Фестивалю проходить конкурс «Народна писанка» та конкурс «Пасхальна веселка». Заявки на участь у конкурсах приймаються у районних дитячих бібліотеках.

2.4.Конкурс «Народна писанка» у номінаціях:

«Традиційна писанка»;

«Сучасна писанка»;

«Великодня композиція»

проходить з 3 березня по 21 квітня 2016 в 2 етапи: 1-й етап (районний) з 3 березня по 10 квітня; 2-й етап (міський) з 10 по 21квітня.

2.5.Роботи на конкурс розглядатимуться у таких категоріях:

За віком учасників:

·       3-5 років;

·       6-10 років;

·       10-15 років;

·       від 15 років.

Родина (дорослі+дитина)

До участі в конкурсі «Народна писанка» приймаються писанки, крашанки, дряпанки, крапанки, мальованки, травленки.

«Традиційна писанка» має бути оформлена переважно традиційним розписом натурального яйця.

«Сучасна писанка» може бути виконана в будь-якій техніці на дерев'яних, гіпсових заготовках або заготовках з іншої сировини та матеріалів. Обов'язковим є наявність підставки або стрічки для підвішування писанки. До робіт додається коротенька інформація про автора (ім'я, прізвище; вік, адреса, телефон, бібліотека), а також 1-2 світлини, зроблені у процесі виготовлення конкурсних робіт.

2.6.Конкурс читців віршівпро писанку й Великдень «Пасхальна веселка» проходить за тими ж умовам, що й конкурс «Народна писанка» (етапи, вікові категорії).

2.7. Переможці конкурсу візьмуть участь у святі-презентації «Писанковий світ», яке відбудеться 23 квітня у Міському центрі сучасного мистецтва та культури ім. А.І. Куїнджі.

3.Порядок проведення фестивалю

3.1.В ході проведення фестивалю в бібліотеках проводяться зустрічі з майстринями декоративно-ужиткового мистецтва, проводяться майстер-класи, народознавчі години тощо.

3.2.До організації та проведення фестивалю бібліотеки мають залучити депутатів міської ради, КСНи, клуби народно-ужиткового мистецтва, жіночі ради, бібліотечних активістів, спонсорів тощо. Інформаційними спонсорами фестивалю є міська преса, телебачення та міські новинні сайти.

3.3.За умовами фестивалю колекція кращих писанок експонується у Міському центрі сучасного мистецтва та культури ім. А.І. Куїнджі з 23 квітня до 9 травня 2016 року.

4.Визначення переможців фестивалю

4.1.Для відбору робіт на першому етапі та визначення переможців другого етапу фестивалю утворюється журі Фестивалю (далі – Журі).

4.2. До складу Журі входять працівники управління культури і туризму, працівники закладів культури та фахівці в галузі образотворчого мистецтва. Рішення Журі оформлюється протоколом.

4.3.Визначення переможців проходить у 2 етапи. На першому етапі компетентне журі шляхом голосування визначає фіналістів конкурсу, на другому етапі визначаються переможці у різних номінаціях. Рішення щодо переможців приймається за максимальною сумою балів, поданих за кожну роботу.

Для отримання більш детальної інформації звертайтесь:

Тел.43-80-01 або 096-889-03-1, (контактна особа Наталя Миколаївна)

Електронна адреса:tsbs.dliaditei@yandex.ua

 

З А Я В К А

Учасника «Фестивалю писанок»

Прізвище_______________________________________________________________

Ім’я__________________________________________________________________

Вік (вказуються повні роки)________________________________________________

Номінація_______________________________________________________________

Контактні телефони із зазначенням імені власника

1.________________________________

2.________________________________

Підпис _____________________                         Дата______________


Вся афиша