ПОЛОЖЕННЯ про ІІ-й регіональний фестиваль-конкурс хорових і вокальних колективів «УКРАЇНСЬКА ПІСНЯ ЄДНАЄ НАС»

15.08.2017 г.  ПОЛОЖЕННЯ  про ІІ-й регіональний фестиваль-конкурс хорових і вокальних колективів  «УКРАЇНСЬКА ПІСНЯ ЄДНАЄ НАС»

Час проведення –9–10 вересня 2017 р.

Місце проведення - м. Маріуполь, Донецька обл., Україна.

Загальні положення

Фестиваль-конкурс хорових і вокальних колективів «Українська пісня єднає нас» (далі – Фестиваль) проводиться з ініціативи громадської організації «Центр творчих ініціатив «Єдність» щороку у вересні (напередодні святкування Дня міста Маріуполь).

13 вересня 2015 року був проведений 1-ий міський фестиваль. Вдруге він відбувся 11 вересня 2016 року як 1-ий регіональний.

9-10 вересня 2017року Фестиваль за своїм рахунком є третім і другим регіональним.

Проведення Фестивалю стало можливим за підтримки Маріупольської міської ради та департаменту культурно-громадського розвитку, громадськості міста та завдяки спонсорській допомозі. 

Мета та завдання Фестивалю

Метою Фестивалю є збереження традицій української пісенної творчості, розвиток вокально-хорового мистецтва у регіоні, активізація діяльності та підтримка постійно діючих і нещодавно створених хорових та вокальних колективів, підвищення рівня виконавської майстерності учасників, збагачення репертуару новими вокально-хоровими композиціями.

Другий регіональний фестиваль народної творчості «Українська пісня єднає нас» проводиться в ювілейний для Донецької області рік. Завдання Фестивалю – сприяння об’єднанню всіх учасників пісенного свята загальною ідеєю: «Донбас – це Україна!». Запрошені з різних регіонів творчі колективи повинні стати яскравим свідченням дружніх відносин на святі Єднання,адже кожна квітка у національному вінку – прекрасна та унікальна.

Виступи вокально-хорових колективів із різних областей України мають сприяти формуванню художніх смаків, обміну досвідом, підвищенню рівня виконавської майстерності і взаємозбагаченню творчих шкіл. Завдяки засобам масової інформації отриманий досвід буде поширений серед широких верств населення, стане родзинкою святкування Дня міста.

І. Засновники та організатори Фестивалю 

Засновником Фестивалю є громадська організація «Центр творчих ініціатив «Єдність». Організація та проведення Фестивалю відбувається за участю і підтримки департаменту культурно-громадського розвитку Донецької обласної адміністрації, департаменту культурно-громадського розвитку міської ради м. Маріуполя, та спонсорів фестивалю «Українська пісня єднає нас».

З метою підготовки та проведення Фестивалю створюється Оргкомітет, який здійснює прийом заявок на участь у конкурсі кращих колективів Донецької обл. та інших областей України, проводить рекламну кампанію, забезпечує умови для конкурсних і концертних виступів, залучає представників засобів масової інформації.

ІІ. Умови та порядок проведення Фестивалю 

2.1. Фестиваль є відкритим. До участі у фестивалі запрошуються аматорські вокальні, хорові колективи установ культури клубного типу незалежно від форми власності і відомчого підпорядкування, навчальних закладів, самодіяльні колективи Донецької області та інших областей України. Кількість учасників – не менше 10 осіб.

2.2. Фестиваль проводиться за номінаціями:

а) «Народний хор» (академічний або народний спів);

б) «Вокальний ансамбль» (академічний або народний спів).

в) фольклорні гурти;

г) вокально-інструментальніколективи.

Фестиваль проводиться у наступних категоріях: А – діти, В– молодь, С – дорослі, D – ветерани.

2.3. Програма виступу кожного колективу складається з 2-ох різнопланових творів:українська народна пісня або твір українських авторів;вокальний твір без музичного супроводу.Загальна тривалість виступу – до 10 хвилин.Фонограми номерів надаються до Оргкомітету на цифрових носіях (міні-диск, компакт-диск, флеш-пам'ять).

2.4. Для участі уФестивалі кожний колектив за 20 днів до визначеної дати проведення подає заявку за формою, згідно з додатком.

Заявка надсилається у друкованому або електронному вигляді за двома адресами: департамент культурно-громадського розвитку Маріупольської міської ради: 87515, м. Маріуполь, вул. Георгіївська, буд.47, тел. (0629) 409851 mtkultura@ukr.net, 0970514439 Мірзоєва Марина Володимирівна (начальник відділу культурно-виховної роботи)

таbutenko1306@gmail.com, 0681625360 Бутенко Анатолій Федорович (голова Оргкомітету).

2.5. Документи, що оформлені з порушенням встановлених вимог чи подані з порушенням встановлених строків, не розглядаються.

2.6. Витрати на відрядження учасників Фестивалю здійснюються за рахунок організацій, що їх направляють.

2.7. Спонсорам, які нададуть матеріальну і фінансову допомогу на підтримку пісенного Фестивалю, Оргкомітет гарантує рекламну підтримку їхньої діяльності.

Примітки:зміни щодо умов проведення Фестивалю узгоджуються з організаційним комітетом не пізніше, ніж за два тижні до його почату (проживання забезпечується за рахунок створеного фонду Фестивалю).

ІІІ. Визначення переможців і нагородження учасників Фестивалю 

3.3. Умови проведення

Фестиваль проводиться у наступних категоріях: А – діти, В– молодь, С – дорослі, D – ветераниза номінаціями:

-        хоровіколективи (народні, академічні);

-        вокальніансамблі (народні, академічні, естрадні, шоу-групи);

-        фольклорні гурти;

-        вокально- інструментальніколективи.

Вокально-хорові колективи можуть використовувати якісні фонограми «мінус».

3.4. Журі

До складу журізапрошуютьсявідомідіячікультури і мистецтва.

Виступиколективівоцінюються за такими критеріями:

-        художнійрівень репертуару;

-        відповідність репертуару вікові виконавців;

-        оригінальністьінтерпретації;

-        майстерність виконання (виразність, емоційність, чистота інтонування, чіткість дикції, ансамбль, драматургія, динамічний розвиток);

-        якістьсупроводу;

-        сценічна культура: артистизм, вбрання, сценографія.

4. Оцінка та нагородження учасників Фестивалю 

За результатами виступів журі Фестивалю визначає переможців, які нагороджуються дипломами Фестивалю і подарунками.

Дипломами лауреатів І, ІІ, ІІІ ступенів нагороджуються учасники у кожній номінації та віковій категорії. Дипломом гран-прі нагороджується найкращий учасник фестивалю-конкурсу (одна виконавська одиниця) незалежно від номінації і вікової категорії. Журі має право визначати кількість нагороджених, не присуджувати гран-прі та дипломи лауреатів І, ІІ, ІІІ ступенів. Рішенняжуріостаточне іперегляду не підлягає.Вся афиша