У Художньому музеї ім. Куїнджі розпочинається культурно-мистецька акція «Відчуй Україну»

2015-12-11   15:00У Художньому музеї ім. Куїнджі розпочинається культурно-мистецька акція «Відчуй Україну»

11 грудня о 15.00 у Художньому музеї ім. Куїнджі розпочинається культурно-мистецька акція «Відчуй Україну», яка проводиться під егідою управління культури і туризму Донецької ОДА та ВМГО «Соціальний вектор».

Культурно-мистецька акція «Відчуй Україну» – це своє рідний захід арт-реабілітації, який має на меті показати красу України не через фотооб’єктив, а через мистецькі полотна сучасних художників, відволікти людей від сірого буття, наповнити душу відвідувачів гордістю за історію та красу країни і зародити у них бажання мандрувати Україною.

- Для нас це велика честь, – дати початок такому оригінальному задуму як акція "Відчуй Україну!" – поділилася начальник управління культури і туризму Донецької ОДА Аліна Певна, – Ми приймаємо виставки кількох київських художників з майстер-класами, концертами, лекціями. Все проходить на базі державних музеїв за ктивним залученням школярів і студентства. Натомість, художники Донеччини, в рамках акції, отримають можливість виставити свої роботи в регіонах України, які приєдналися до дійства. Будуємо такий собі інформаційно-культурний місток між творчими людьми.

- Україна – одна із найбільших країн Європи, яка має дивовижні краєвиди, величну архітектуру, безцінні культурні скарби. Країна має історичну спадщину, яка нараховує тисячоліття і визнана світовим товариством:  декілька українських архітектурних пам’яток потрапили до списку ЮНЕСКО як об’єкти світової культурної спадщини світу. – заявила куратор акції, журналіст Наталка Іванченко, – Про це повинна знати молодь! У першу чергу, у прифронтовому Донбасі! Зона АТО – наш пріоритет!

Проведення акції відбудеться у кілька етапів:

- з 11 по 24 грудня 2015 року у Художньому музеї ім. Куїнджі – мистецький захід «Мальовнича Київщина». Під час проведення заходу відбудеться презентація робіт київського художника, майстра-викладача літографської майстерні Національної художньої академії мистецтв і архітектури у м. Києві Василя Легкого, а також майстер-клас прикрас «Лялька-мотанка» (майстриня Мирослава Татарчук).

- 18 грудня 2015 – методичний семінар для діячів культури про нематеріальну культурну спадщину України.

- 24 грудня 2015 – презентація робіт художниці Асі Колос «Прогулянка Києвом» у Художньому музеї міста Краматорськ.

Учасники прес-конференції начальник управління культури і туризму Донецької ОДА Аліна Певна, директор Маріупольского краєзнавчого музея Чаплинська Ольга Михайлівна, завідувіч Художнім музеєм ім. А.І. Куїнджі Булі Т.Ю., куратор акції, журналіст Наталка Іванченко, художник Василь Легкий, майстриня Мирослава Татарчук, музейники.

Запрошуємо всіх на відкриття акції.

Адреса: Художній музей ім. А.І. Куїнджі, м. Маріуполь, вул. Георгіївська, 58.

Телефон для довідок: 33-32-09Все Мероприятия