Відкриття персональної виставки В’ячеслава Гутирі «Дванадцять»

2018-10-24   14:00Відкриття персональної виставки В’ячеслава Гутирі «Дванадцять»

24 жовтня 2018 року о 14:00 в приміщені Художнього музею ім. А.І. Куїнджі (Георгіївська, 58) відбудеться відкриття виставки художника з Краматорська В’ячеслава Гутирі «Дванадцять», живопис, графіка, скульптура. 

 В’ячеслав Гутиря

         Людина-степ. Людина-трава. Людина-історія. В’ячеслав - скульптор. Дерево, камінь, глина - його стихія, його значення. Закручені, як язики полум'я, як стеблини степової трави, скульптури угвинчуються в небесну твердь, вітром крізь серце викликаючи з небуття міфи і легенди давніх часів. Звивисті тіла амазонок, навіяні колиханням трав; закручений рукою жорстокого воїна-скіфа в тугу спіраль кінь - відлуння, що живе в землі. Скульптури застигли в стані вознесіння, переходу до нової субстанції. Вони злилися в любовному прагненні, набуваючи мирних округлих форм - знаків добра. Але це є зворотній принцип сьогоденного природного порядку речей. Кам'яний звір з неземною улоговинкою в черепі - ностальгія за одним з вже мертвих міфів, вкритих жовтими димами степу. Витончена чутливість художника до рухів над матеріального світу з'єднує різні форми буття. З міста, що схоже на череп або бойовий шолом кочівника, виростає довгоногий кінь, який ніби зрісся навіки в єдиному тілі з закоханою парою. Вони церковною аркою захищають маленький клубочок - розгублену дитину, що опинилась на склепінні міста-черепа. В’ячеслав провокує до збудження сили зачарування та інтелектуальної сприйнятливості землі, на якій живе. Для нього не існує поняття провінції, глушини. Його роздратована свідомість протинає тисячоліття, він, як бог, повертає до життя, до пам'яті з пітьми гротів Аіда погублену душу краю. В скульптурах Гутирі немає й тіні невпевненості, вони - полум'яний вихор, що відганяє зло, вони - вірні обереги степняків.

         Біблійні сюжети завжди привертали художника своєї алегоричністю, можливістю трактувати їх за своїм мисленням. Тут все пов'язано з людиною, з його ставленням до Бога. Можна чекати від Нього чуда в образі риби, що падає з неба, і не зрозуміти, що життя і є найбільш надане тобі чудо. Таїнство хрещення, зліт над баштами-мегаполісами, відносини з владою - цикл біблійних притч вічний.

 

Виставка В’ячеслава Гутирі «Дванадцять», живопис, графіка, скульптура працюватиме до 25 листопада 2018 року.Все Мероприятия