IX Всеукраїнський фестиваль грецької пісні ім. Тамари Каци

2018-11-10   12:00

10-11 листопада 2018 року в Маріуполі буде проходити ІХ Всеукраїнський фестиваль грецької пісні ім. Тамари Каци. Всі бажаючі зможуть насолодитися багатогранністю національної культурної спадщини нащадків Еллади.

Один із найбільш значущих пісенних фестивалів греків України, він нерозривно пов'язаний з іменем трагічно загиблої відомої виконавиці грецьких пісень Тамари Каци (1958-1999 рр.). На згадку про співачку, з ініціативи Федерації грецьких товариств України, один раз на два роки проводиться пісенний фестиваль ім.Тамари Каци.

Організатором ІХ Всеукраїнського фестивалю грецької пісні імені Т.Каци є Федерація грецьких товариств України. Генеральним спонсором фестивалю виступає Донецька облдержадміністрація при підтримці Благодійної організації «Фонд Бумбураса», головою якої є відомий меценат, засновник будівельної фірми «Гефест» Пантелеймон Бумбурас, та Маріупольської міської ради.

Фестиваль грецької пісні ім. Тамари Каци по праву вважається культурною подією в житті Донецької області та є найбільшим фестивалем грецької пісні на пострадянському просторі.

Вперше фестиваль пройшов у 2000 році, на ньому були представлені вікові категорії виконавців від 18 до 28 років у номінаціях: солісти-вокалісти, дуети та авторська пісня. Всі учасники в основному виконували пісні з репертуару Тамари Каци. У 2004 році в структурі фестивалю відбулися зміни: додалася номінація «ансамбль», вік учасників збільшився з 18 до 40 років, став різноманітнішим і репертуар. Решта фестивалів, які регулярно проводилися Федерацією грецьких товариств України в наступні роки, вже радували поціновувачів грецької пісні великою кількістю виконавців, які намагалися продемонструвати високий клас виконавської майстерності. Нинішній, ІХ фестиваль, також обіцяє стати значимою подією в культурному житті України, тим більше що в цьому році на ньому буде представлено найширший стилістичний спектр музичних стилів і напрямків.

Відмінною особливістю ІХ Всеукраїнського фестивалю грецької пісні імені Т.Каци є розширення кількості учасників, більш високий рівень знання новогрецької мови і майстерності виконавців. При цьому якщо під час проведення перших фестивалів у репертуарі учасників переважали пісні Тамари Каци, то тепер звучать життєстверджуючі патріотичні і ліричні грецькі пісні стародавньої і сучасної Греції, а також на слова і музику грецьких авторів Приазов'я і Причорномор'я – урумською та румейською мовами. До Маріуполя народні митці та професійні виконавці привезуть самобутні перлини грецької пісенної творчості.

            Всі учасники фестивалю нагороджуються грамотами, а переможці - медалями лауреатів та цінними призами.

Головне надбання фестивалю полягає в гідному вшануванні пам'яті видатної грецької співачки, славної дочки грецького Приазов'я Тамари Каци, якій у 2018 році виповнилося б 60 років, виявленні нових талантів, популяризації грецької пісні і залученні грецької і всієї багатонаціональної громадськості України до цінностей грецької культури.

Географія фестивалю - в конкурсі візьмуть участь виконавці та творчі колективи з семи областей України, Приазов’я та Маріуполя. До 100 учасників.

Номінації фестивалю:

- Солісти-вокалісти

- Авторська пісня

- Дуети

- Ансамблі

- Пісні на діалектах греків Приазов’я.

Відкриття фестивалю відбудеться 10 листопада 2018 року о 10 годині у БК ім.Т.Каци смт Сартана. 11 листопада о 13.00 відбудеться гала-концерт переможців та гостей фестивалю у БК «Український Дім», м. Маріуполя.

Вхід вільний. Контактна інформація: Вікторія Помазан (керівник прес-служби ФГТУ) 067 922 44 25.

Запрошуємо всіх маріупольців та гостей нашого краю причаститися із джерела невмирущої народної творчості, яка формує нашу національну свідомість і не дозволяє забувати чийого коріння ми діти.Все Мероприятия