Відкриття виставки «Іноземні інвестиції в Україні: Франція 1870–1918»

2018-08-07   13:00Відкриття виставки «Іноземні інвестиції в Україні: Франція 1870–1918»

Відкриття виставки «Іноземні інвестиції в Україні: Франція 1870–1918»

 7 серпня 2018 року умісті Маріуполь о 13:00 відбудеться презентація виставки-дослідження, присвяченої історії французьких інвестицій в економіку України.

 У презентації візьмуть участь:

Запрошений представник посольства Франції в Україні

Запрошені представники Донецької обласної адміністрації, Маріупольської міської ради та Департаментукультурно-громадського розвитку міської ради

 Валентина Лазебник, дослідниця, завідувачка відділом Дніпропетровського національного історичного музею ім. Яворницького

 Дмитро Піркл, меценат

 Юрій Малієнко, провідний художник-дизайнер Дніпропетровського національного історичного музею ім. Яворницького

 Раїса Божко,заступник директорка з наукової роботи Маріупольського краєзнавчогомузею

 СвітланаГлушко, генеральний директор Донецького обласного краєзнавчого музею

 Дмитро Білько, вчений секретар, Донецький обласний краєзнавчий музей

 Запрошена міська та обласна преса.

 Міжнародні інвестиції в Україну з кінця ХІХ – початку ХХ століття. Частина друга – Франція – цедослідження маловідомої теми взаємозв’язків України з державами Європи та всього світу к. ХІХ – поч. ХХ ст., яке руйнує міф про радянську індустріалізацію України. Перша частина проекту була присвячена бельгійським інвестиціям в Україну к. ХІХ – поч. ХХ ст. і влітку 2016 року широко презентована у Донецькій та Луганській областях. Друга частина розповідає про взаємозв’язки із Францією, а третя частина включатиме історію взаємовідносин з іншими країнами Європи та Америки.

Дослідження представлене у форматі 20-ти інформаційних плакатів-колажів із документів, акцій, облігацій та фотографій. Оригінали яких знаходяться у Дніпропетровському національному історичному музею ім. Д. Яворницького.

Проект презентує музейно-історичну версію взаємовідносин України і Франції періоду 1870–1918 рр. На виставці представлено майже 230 історичних документів і подій тих часів. Представлені портрети і фотокартки французьких і українських підприємців, засновників і керівників заводів, рудників, шахт, створених за участю французького капіталу. На фото відтворені гігантські металургійні заводи з доменними печами, образи яких вражали уяву сучасників, робітників-металургів.

Серед унікальних документів – акції, видані у Парижі, унікальні фото рудників і Гданцівського заводу, автографи французьких підприємців на цінних паперах музейної колекції – Р. Р. Дюваля, П. Дарсі, Е. д`Уасселя, П. Думера, Є. Пастера, Ж. Боннарделя, М. Верстрата. Представлена реклама підприємств, документи, фото православного храму, побудованого французами у ті часи, а також фотокартки старого французького кладовища у Дружківці із залишками пам`ятників на могилах.

Основою для виставки стала колекція дніпровського мецената Дмитра Піркла, який протягом 20112015 років купував історичні документи в Європі. Зібрані матеріали передали Дніпропетровському національному історичному музею імені Дмитра Яворницького. Директор музею Надія Капустіна ініціювала їхнє вивчення та аналіз. Подальші дослідження проводила Валентина Лазебник. Експозицію сформували Валентина Лазебник та дизайнер Юрій Малієнко.

Виставку представляє Донецький обласний краєзнавчий музей у рамках проекту Українського кризового медіа-центру «Музей відкрито на ремонт».

 За додатковою інформацією звертайтесь, будь ласка, за тел.:099 360 79 54 (Білько Дмитро);e-mail: poshta.dm.bilko@gmail.comабо dokm.ukr@gmail.com

 

 “Наново відкриваємо історичну спадщину Східної України – Музей відкрито на ремонт II”. Проект реалізується – Мистецьким напрямком Українського кризового медіа-центру за фінансової підтримки проекту “Зміцнення громадської довіри” (UCBI II), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

 

ФотоВсе Мероприятия