"Музичний листопад"

2017-11-18   10:00"Музичний листопад"

           Фестиваль-конкурс юних виконавців (з оркестром) «Музичний листопад» вперше було проведено в місті Маріуполі у 2010 році на базі маріупольського муніципального камерного оркестру «РЕНЕСАНС», під керівництвом головного диригента, Заслуженого діяча мистецтв України Василя Крячка.

           Проект «Музичний листопад» спочатку було започатковано як регіональний конкурс, який мав за мету підтримати обдаровану молодь та надати можливість молодим  музикантам виступити з оркестром. Вже у 2011 році фестиваль пройшов як Всеукраїнський, зібравши у Маріуполі на другий тур з оркестром близько 50 учасників зі всіх регіонів України. Останні два роки «Музичний листопад» має статус Міжнародного, кількість учасників у другому турі з оркестром нараховував від 50 до 73 конкурсантів.

         Особлива роль у розвитку та зростанні конкурсу належить  високо кваліфікаційному складу журі. Це видатні діячі мистецтв, професори провідних музичних ВНЗів,  лауреати Міжнародних конкурсів. Традиційно голова об’єднаного журі – видатна скрипалька,    талановитий  викладач -  народна артистка України, лауреат Міжнародних конкурсів, професор Львівської Національної музичної академії ім.М.Лисенко, остання випускниця Д.Ойстраха  - Лідія ШУТКО.  

         Головна мета фестивалю-конкурсу - підтримка та надання стимулу в подальшому творчому розвитку талановитої молоді, виявлення обдарованих дітей, удосконалення їх виконавської майстерності, надання можливості виступити з  оркестром; активізація   духовного розвитку нації, популяризація класичної музики, залучення сучасної молоді до світових цінностей.

        Очікуваний  кінцевий результат від проведення фестивалю-конкурсу  -  виявлення талановитої молоді у сфері професійного академічного музичного мистецтва, обмін мистецьким досвідом різних виконавських шкіл, творче спілкування молодих талантів та професорів, об’єднання усіх регіонів України на музичному просторі, демонстрація міста Маріуполь, не лише як форт-поста України, а як міста, яке має свою культуру та духовність.

        У березні 2017року фестиваль – конкурсу «Музичний листопад» було включено до Асоціації академічних конкурсів України, до якої входять лише сім найвідоміших вітчизняних конкурсів:  Міжнародний музичний  конкурс имени М. Лисенко (м.Київ), Міжнародний конкурс піаністів пам’яти Е. Гілельса (м.Одеса), Всеукраїнський конкурс піаністів пам’яти Г.Нейгауза, Міжнародный музичний конкурс юних піаністов В.Крайнева (м.Харків), Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яти В.Горовица (м.Київ), Міжнародний дитячо-юнацький конкурс мистецтв ”Срібний дзвін”(м.Ужгород), Міжнародний фестиваль-конкурс юних виконавців з оркестром «Музичний листопад» (м.Маріуполь). Таким чином  Маріуполь офіційно признано площадкою, на якій формирується професійне академічнемистецтво  в музичній сфері.

      У цьому році фестиваль – конкурсу «Музичний листопад» особливо відзначено  Міністерством культури України. На  засіданніЕкспертної ради  Міністерства культури України по відбору культурно-мистецьких проектів для надання державної фінансової підтримки, було прийняте рішення про виділення  з державного бюджету 100 000 грн.  VII Міжнародний фестиваль-конкурс юных исполнителей с оркестром «Музичний листопад» включено до  Плана работи Міністерства на 2017 год.

      Інформаційні партнери Сьомого Міжнародного фестивалю-конкурсу юних виконавців з оркестром «Музичний листопад»: 

Міністерства культури України

ТО «Культура»  Українського радіо UA

ООО "ТРО"Маріупольське телебачення"

  

  під патронатом міського голови ВАДИМА БОЙЧЕНКА

департамент культурно-громадського розвитку міської ради

маріупольський муніципальний камерний оркестр «РЕНЕСАНС»

 

VII  Міжнародний фестиваль-конкурс

юних виконавців(з оркестром)

 «МУ З И Ч Н И Й    Л И С Т О П А Д»

 

Р   Е   Г  Л   А   М  Е  Н  Т

18 листопада (субота)

Концертний зал школи мистецтв

10.00 – ВІДКРИТТЯ Сьомого Міжнародного фестивалю-конкурсу юних виконавців (з оркестром) «Музичний листопад».

11.00 – конкурсні прослуховування 1-ї та 2-ї вікової категорії

12.30 - конкурсні прослуховування  2-ї вікової категорії

15.00- конкурсні прослуховування  3-ї вікової категорії

19 листопада(неділя)

Концертний зал школи мистецтв

10.00 - конкурсні прослуховування  4-ї вікової категорії

12.00 - конкурсні прослуховування  5-ї вікової категорії

15.00 - конкурсні прослуховування  6-ї вікової категорії

18.00 – ювілейний творчий вечір Лауреата Міжнародних конкурсів, Народної артистки України, професора Львівської національної академії музики ім. М.Лисенка, голови об’єднаного журі Лідії  ШУТКО (скрипка) та Заслуженого діяча мистецтв України, композитора, доктора мистецтвознавства, професора Львівського Національного університету ім. І.Франка Олександра КОЗАРЕНКО (фортепіано).

20 листопада(понеділок)

 ПК МОЛОДІЖНИЙ

18.00 – концерт членів журі  фестивалю-конкурсу

«ВИДАТНІ МИТЦІ МИСТЕЦТВ»

21 листопада(вівторок)

 ПК МЕТАЛУРГІВ

18.00 – церемонія нагородження переможців та

ГАЛА-КОНЦЕРТ лауреатів фестивалю-конкурсу

  Головний диригент фестивалю-конкурсу

 Заслужений діяч мистецтв України Василь КРЯЧОК Все Мероприятия