В Художньому музеї ім. А.І. Куїнджі проходить персональна виставка Костянтина Олексійовича Шурупова

2016-09-08   10:00В Художньому музеї ім. А.І. Куїнджі проходить персональна виставка Костянтина Олексійовича Шурупова
З 8 вересня по 16 жовтня 2016 р. в художньому музеї ім. А.І. Куїнджі (філія Маріупольського краєзнавчого музею) проходить персональна виставка Костянтина Олексійовича Шурупова «Душа моєї України». 
На виставці представлено 45 робіт. Автор працював переважно в області пейзажу, натюрморту, жанрової композиції. Художник мав свій неповторний стиль, для його робіт характерна емоційна напруженість кольору, ліричність. Всі виставлені на виставці роботи К.О. Шурупова знаходяться в зібранні Маріупольського краєзнавчого музею. Вони були передані в дар дружиною художника Хитровою Вірою Олександрівною через його колегу Ларіна Веніаміна Васильовича у 1992 році. 
На виставці представлені українські пейзажі, написані художником в 50-і – 80-і рр.. ХХ ст.. Золота осінь, дзвінке літо, квітуча весна – все це надихало художника. Мотиви робіт К.О. Шурупова прості на перший погляд – широкі лани та морські береги, засніжені дерева та квітучі сади, але вони потребують осмислення побаченого, захоплення красою від оточуючого світу. Його пейзажі виконані в світлих та чистих кольорах, колористичні контрастні переходи надають картинам авторського стилю. Особливе місце в творчості художника займає промисловий пейзаж. В зібранні Маріупольського краєзнавчого музею таких чотири. Вони виконані в 50-і – 60-і рр.. ХХ ст. та пов'язані з металургійним заводом «Азовсталь». 
Біографія художника небагата на доленосні події. Він народився 6 березня 1910 року в м. Харків. В 1934 році закінчив Харківський художній інститут, а в 1939 році – Київський художній інститут. Навчався у Ф.Г. Кричевського. В роки війни воював на фронтах проти фашистських загарбників. Твори К.О. Шурупова експонувались на республіканських (з 1947) та всесоюзних (з 1939) виставках. Член Союзу художників СРСР. Жив та працював в м. Київ. Мав родичів у нашому місті, тому часто приїжджав гостювати. Помер у 1985 році.

Все Мероприятия